Dni Przyjaźni Polsko Węgierskiej już w najbliższy weekend w Szczawnicy

Fot. 2014.08.20 10:25 / news / czytano 4626 / opinie 0

Trzy dni spotkań kulturalnych a podczas nich koncerty, wystawy, konferencje i otwarcie nowej siedziby Muzeum Pienińskiego. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na najbliższy weekend w Szczawnicy i Niedzicy.

Tegoroczne obchody Dni Przyjaźni Polsko Węgierskiej odbywać się będą w Szczawnicy ale i w Niedzicy, gdzie równolegle otwarty zostanie Festiwal Wina i Smaków Węgierskich a na Polanie Sosny wystąpią polskie i węgierskie zespoły.

W programie tegorocznych uroczystości i spotkań znalazły się także Nocny Spływ Dunajcem im. J. Szalaya oraz nocne pokazowe zawody kajakarstwa górskiego na przystani flisackiej w Szczawnicy.

W niedzielę w nowej siedzibie Muzeum Pienińskiego w Szlachtowej odprawiona zostanie Msza św. za Polskę i Węgry z relikwiami św. Kingi patronki Pienin. 

Organizatorem dni są: Miasto i Gmina Szczawnica, Ambasador Węgier w Polsce, szczawnicki Miejski Ośrodek Kultury, sponsorem głównym Zespól Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Patronat honorowy nad spotkaniami objął Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz  dr Iván Gyurcsík Ambasador Węgier w Polsce.


Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij