Przywitali Nowy Rok

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.01.01 17:24 / news / czytano 2830 / opinie 0

W Szczawnicy i Krościenku Ośrodki Kultury zadbały o zabawę sylwestrową pod gwiazdami. Kilkunastostopniowy mróz nie przeszkodził w tym, by dobrze się bawić na świeżym powietrzu.

Szczawniczanie i przebywający w uzdrowisku turyści skorzystali z zaproszenia lokalnego samorządu i mimo mrozu zgromadzili się na placu pod kolejką na Palenicę, by wspólnie przywitać Nowy Rok. Pokaz sztucznych ogni poprzedził godzinny koncert Mateusza Mijala z zespołem.

Mateusz Mijal jest wokalistą, muzykiem oraz kompozytorem młodego pokolenia. Jego rodzinne miasto to Jasło, urodził się w 1986 roku. W Jaśle odnosił pierwsze sukcesy muzyczne biorąc udział w konkursach i festiwalach. Ukończył tam szkołę podstawową i gimnazjum. Następnie przeprowadził się do Krakowa, w którym ukończył liceum muzyczne w klasie trąbki. W latach 2004 – 2006 współpracował z zespołem Ich troje, jako członek sekcji dętej. Grał tam właśnie na trąbce. Śpiewał między innymi z zespołami: Skangur i Dukat. Na początku 2008 roku założył zespół Chłopacy. W 2009 roku Mateusz wraz z zespołem Chłopacy wydał pierwszy singiel pt. "Wiara". Z tym właśnie hitem zakwalifikował się na Sopot Hit Festiwal 2009. "Wiara" ubiegała się o miano polskiego hitu lata 2009. Ostatecznie zajęli zaszczytne drugie miejsce. Kolejne single Mateusza wraz z Chłopakami to: "No powiedz jak", "Góraleczka" oraz "To jest tylko sen".

W Krościenku zabawa przy scenie Amfiteatru Pod Wierzbą nad Dunajcem rozpoczęła się o godzinie 21.00. Dyskotekowe rytmy przeplatały się z muzyką latynoską oraz rodzimym krościeńskim folklorem. O północy noworoczne życzenia zgromadzonym złożył włodarz Krościenka Jan Dyda.

 

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij