Dostał 4 lata więzienia za molestowanie

Fot. 2018.12.18 17:57 / news / czytano 1282 / opinie 0

Były zakonnik, który w szkole w Kluszkowcach podczas lekcji religii molestował uczennice, został skazany przez sąd na cztery lata więzienia. Proces Grzegorza Z. toczył się za zamkniętymi drzwiami przed sądem w Nowym Targu.

Część kary Grzegorz Z. odbędzie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym z możliwością terapii zaburzeń preferencji seksualnych. Oskarżony został o doprowadzenie 22 małoletnich poniżej 15 roku życia do poddania się innym czynnościom seksualnym. Sąd orzekł też, że były zakonnik przez 10 lat nie może zbliżać się do do skrzywdzonych dziewczynek na bliżej niż 15 metrów. Nie może też wykonywać zawodów związanych z edukacją, leczeniem lub opieką nad małoletnimi. Każdej z ofiar musi tez zapłacić 10 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawa wyszła na jaw w 2016 roku. Dyrektor szkoły podstawowej powiadomiła policję, powołując się na relacje rodziców i uczennic. Śledztwo wykazało, że zakonnik molestował uczennice, prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu. Zakonnik usłyszał zarzuty dopuszczenie się w okresie od września 2015 r. do kwietnia 2016 r. w trakcie czasie religii "innych niż obcowanie płciowe czynności seksualnych" wobec 22 uczennic.

Autor: Oprac. red.
Źródło: wyborcza.pl, mat.prasowe
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij