Dotacje na remonty dla remiz z pienińskich gmin

Fot. Arch. Urzędu Marszałkowskiego 2013.10.08 08:50 / news / czytano 2171 / opinie 0

20 ochotniczych straży pożarnych z powiatów nowotarskiego, tatrzańskiego i suskiego otrzyma od zarządu województwa pieniądze na remonty i modernizacje remiz. Są wśród nich OSP Tylmanowa, OSP Szlachtowa, OSP Huba i OSP Łapszanka.

Członkowie zarządu Stanisław Sorys i Jacek Krupa wręczyli wczoraj w Nowym Targu umowy gwarantujące przyznanie dotacji. W ramach programu „Małopolskie Remizy 2013” ponad 3,6 mln zł trafi do 130 gmin.

Pieniądze przekazywane corocznie przez samorząd województwa sprawiają, że stan remiz w całym regionie znacząco się poprawia. W ciągu pięciu lat programu „Małopolskie remizy” przeznaczono ponad 17 milionów złotych na remonty i modernizacje 523 budynków użytkowanych przez małopolskich strażaków-ochotników.

Planowane przez OSP remonty budynków obejmują m.in. wymianę instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej, termomodernizację, malowanie wnętrz oraz wymianę dachów i bram garażowych.

Autor: Oprac. red.
Źródło: malopolskie.pl
Zdjęcia: Arch. Urzędu Marszałkowskiego
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij