Pasja w Kinoteatrze

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.03.26 07:52 / news / czytano 4483 / opinie 0

W poniedziałkowy wieczór interpretacji zdarzeń sprzed wieków podjął się Teatr Amatorski działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy. Sztukę wyreżyserował Marek Ciesielka.

Widowisko przygotowali członkowie Związku Podhalan oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Pieniny” z Krościenka  wraz z pracownikami szczawnickiego MOK.  Jak podkreślił Piotr Gąsienica – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – sztuka grana była w Szczawnicy ostatni raz 26 lat temu. W tej chwili jakby wracamy do tej właśnie pasji granej już w Szczawnicy kiedyś.

Przedstawienie rozpoczęło się od sceny ostatniej wieczerzy. Widzowie byli świadkami historii męki Jezusa Chrystusa i mogli w swoich sercach przeżyć wielką tajemnicę śmierci i zmartwychwstania. Po około dwugodzinnym spektaklu publiczność nagrodziła na stojąco blisko 30 - osobowy zespół gromkimi brawami. Słowa uznania należą się również za przepiękne stroje, muzykę pasyjną towarzyszącą przedstawieniu w przerwach pomiędzy kolejnymi scenami oraz za grę świateł.

Na zakończenie aktorom i publiczności podziękował proboszcz parafii Szlachtowa - Jaworki ks. Józef Włodarczyk - Dziękuję, że zrodził się pomysł a wiem, że on się rodził ten pomysł…Wielkie dziękuję dla was i wielkie dzięki dla tych którzy tu przyszli. Bóg zapłać.

Kolejny i ostatni raz widowisko można będzie zobaczyć w najbliższą środę o godzinie 19.00 w Kinoteatrze Pieniny. Wstęp bezpłatny. Aktorzy proszą o wolne datki do puszki.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij