Igrzyska w Krośnicy, czyli otwarcie nowej sali gimnastycznej

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.09.26 10:35 / news / czytano 36427 / opinie 69

Uroczyste oddanie nowego obiektu sportowego w Krośnicy stało się okazją do podkreślenia, że w sporcie ważny jest nie triumf lecz walka. Taką właśnie olimpijską oprawę miało wczorajsze poświęcenie i przekazanie do użytku nowej ogólnodostępnej hali w Krościenku n/D.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Krośnicy. Następnie delegacje z pocztami sztandarowymi szkół, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, rodzice i dzieci przemaszerowali na dziedziniec szkolny, gdzie wzniosłego przecięcia wstęgi dokonali Katarzyna Bochnak dyrektor szkoły, Aleksander Palczewski Małopolski Kurator Oświaty, Stanisław Gawęda wójt gminy oraz Wiesław Kwiatek przewodniczący Rady Gminy. Obiekt poświęcił proboszcz parafii Kluszkowce o. Bogdan Smoliński.

Na wczorajszej ceremonii obecni byli także Bogusław Waksmundzki Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, krościeńscy samorządowcy, kierownicy jednostek organizacyjnych, duchowni, dyrektorzy szkół z Gminy Krościenko n/D a także byli pracownicy szkoły, rodzice, cała społeczność szkolna i mieszkańcy Krośnicy.

Po przywitaniu gości, dyrektor szkoły mówiła o tym, że marzenie stało się rzeczywistością. Teraz szkoła ma prawdziwe zaplecze sportowe mimo tego, że istnieje już od ponad stu lat. - Hala ta zaspokoi oczekiwania nie tylko uczniów naszej szkoły,ale także mieszkańców Krośnicy. Sport jest szkołą charakteru, dlatego życzę Wam abyście szukali swoich sportowych idoli, wzorów do naśladowania i uczyli się od nich determinacji w działaniu. Od dzisiaj mamy do tego bardzo dobre warunki – podkreślała dyrektor szkoły. Odczytała ona także listy gratulacyjne od Marka Sowy Marszałka Województwa Małopolskiego oraz od Kamila Stocha skoczka narciarskiego, mistrza olimpijskiego z 2014 roku, co było wielką niespodzianką dla zgromadzonych gości i uczniów szkoły. 

- Cieszę się ogromnie, że przybył nowy obiekt edukacji małopolskiej, bo to jest inwestycja na przyszłość i życzę gronu pedagogicznemu wielu sukcesów w przyszłości – mówił kurator gratulując nowego pięknego obiektu. Aleksander Palczewski oraz Bogusław Waksmundzki przekazali i na ręce dyrektor szkoły piłki do zajęć sportowych podkreślając, że takiego sprzętu nigdy dosyć.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną poprzedzoną symbolicznym strzałem na bramkę w wykonania włodarza gminy. Uczniowie wystąpili w przedstawieniu nawiązującym do greckich starożytnych igrzysk olimpijskich. Zapalono symboliczny znicz, uczniowie prezentowali dyscypliny sportowe, był żywiołowy taniec a przygotowana z dbałością o każdy szczegół młodzież szkolna, otrzymała gromkie brawa na zakończenie uroczystości, której przyświecały słowa św. Jana Pawła II „Sport to najlepsza droga do pokonania granic”.
 
Koszt inwestycji, trwającej od 2010 roku, to blisko 2,8 mln złotych, z budżetu gminy na ten cel przeznaczono 1,9 mln złotych.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

A może po polsku myśleć ?2014.10.05 14:10
Proponuję najpierw "rozimplementować" ten problem , a następnie wprowadzić postępowanie logowania się do serwisu i wtedy dyskusja zakończy się. Będzie prościej i nie będzie problemów z np. implementacją.
do do:do z dala2014.10.02 15:10
Nie widzę problemu. Niech administratorzy zaimplementują do serwisu obowiązek zalogowania się przed dodaniem komentarza, zalogowania się przez portal społecznościowy (obowiązkowo) lub niech przy komentarzu będzie wyświetlony adres IP. Problemy z anonimowością się skończą ale wątpię w to czy wzrośnie merytoryczny poziom wypowiedzi. Równie dobrze każdy komentarz przed wyświetleniem na portalu może być akceptowany przez administratora. A mam prośbę o sprecyzowanie co znaczy cytuję "sr...nie na własne gniazdo" bo nie wiem? Krytyka inwestycji? Krytyka słabego wg. niektórych zarządzania Gminą? Jeśli krytyka jest merytoryczna to nie widzę problemu. To że ktoś wdaje się w słowne utarczki albo nie posiada argumentów poza obrażaniem kogoś nie oznacza że nie ma takich co je mają. Dzieci mogą przeglądać ten portal i komentarze, z tym się zgodzę. Jednak proszę nie dziwić się że wywiązała się taka dyskusja pod artykułem poświęconym budowie sali przez wielu uznanej za projekt co najmniej kontrowersyjny (a szczególnie koszty związane z jej budową). I wstrzymałbym się z rzucaniem oskarżeń o to że tylko mieszkańcy Krościenka krytykują pod tym artykułem. Przecież są w naszej Gminie również mieszkańcy Grywałdu, Hałuszowej czy Krośnicy (nie wierzę że wszystkim wszystko pasuje, nawet jeśli akurat ta sprawa pewnie ma ich 100% poparcie) a mieszkańcy ościennych gmin czy nawet internetowe trolle również mogą umieścić tu swoje 3 grosze. Pozdrawiam!
do:do z dala2014.10.02 12:10
z dala ma racje, anonimowe plucie, oczernianie np. kontrkandydatów sr...nie na własne gniazdo itp. a nawet pobłażanie i zezwalanie na takie komentarze pod przykrywką niby to "wolności słowa", to wszystko ośmiesza całe Krościenko i odstrasza turystów. To, że inni w innych gminach też tak robią nie jest żadnym usprawiedliwieniem. żenada, pamiętajcie, czytają to także dzieci, np. o sali gimn. świetnie ich uczycie, jak anonimowo gnoić innych. Ej to nase Krościenko...
do z dala2014.10.01 22:10
Popatrz na dowolny polski portal informacyjny i na komentarze pod dowolną informacją. Tam też wszyscy wszystko wiedzą a i tak nic z tego nie wychodzi. Promocja naszego kraju wspaniała. Na bank turyści nie przyjadą. Wszyscy będziemy zadowoleni. Twój komentarz byłby może śmieszny gdyby nie sprowadzał się do tego żeby wszyscy komentujący przestali to robić i siedzieli cicho. Próbujesz tłumić wolność słowa? To że większość komentarzy sprowadza się do utarczek słownych i dywagacji bez ładu i składu nic nie znaczy - to jest sposób w jaki Polacy prowadzą dyskusje. Popatrz na sejm, tam jest dokładnie tak samo. Jeśli nawet tylko 10% ze wszystkiego co tu jest napisane ma jakąś wartość to dobrze. Władza powinna częściej spoglądać do internetu, wtedy może by nie była taka oderwana od ludzi i rzeczywistości.
z dala2014.10.01 21:10
porównajcie inne gminy ile jest u nich wpisów wszyscy wszystko wiecie tak jak w Polsce na wszystkim się znają tylko nic z tego nie wychodzi pozdrowienia promocja waszej gminy wspaniała na bank turyści do was przyjadą gratulacje dla wpisujących będziecie zadowoleni PA pA PPPPPPPA
swojak do franka2014.10.01 21:10
Moze te 2,5 tyg damy rade ale wiem że sie nie sprzedam dla innytch i jak byś czytał moje wpisy to do kwiatka nic nie mam pajacu poczytaj a puzniej pisz i jak by co to na kawe zapraszam bo ciebie nie stac ani na rynku dawaj tylko sie zapisz
Franek do swojaka2014.10.01 20:10
Widzę, że moje argumenty są trafne, bo za bardzo się denerwujesz i opowiadasz głupoty, jakby nie było korupcji i wyzyskiwania "słoików" w Warszawie. Sprawdź czy część swojej warszawskiej wypłaty "słoik" nie dostaje " pod stolikiem" . Samubolewasz, że musisz czekać trzy tygodnie jak z "niewoli warszawskiej wyjedziesz" , a Kwiatek tego problemu nie ma. On tutaj żyje i pracuje, nie zbiera słoików do warszawy i nie musi czekać trzy tygodnie na kawę na rynku. Biedny jesteś niewolniku. Pomyśl i coś zorganizuj w Krościenku na miejscu , coś więcej niż kawa na rynku.
do alarm2014.10.01 14:10
ty chociaż byś odstawił to i tak świadomości i myślenia ci nie przywróci!!!!!!!!!!!!!!!!
Do do alarm2014.10.01 09:10
nie pij więcej i odstaw to co bierzesz :):):):):):):):) a świadomość i myślenie powrócą
do Franka...swojak2014.10.01 08:10
od tego bezmózgowia co u ciebie znależli takie bzdery piszesz jak byś nawalony chodził cały czas.Co sie czepiasz(słoika warszawskiego) że do pracy musimy jeżdzić bo tu tylko korupcja i układy owszem jest praca ale jaka że szef traktuje pracownika jak niewolnika,o pieniądze trzeba chodzić i pytac to tacy ludzie jak ty doprowadzili do tego zero szacunku do ludzi, tylko myślicie jak tu coś zakombinować. Zostałeś na miejscu i żal tobie d..e ściska że my mamy lepiej,droga wolna roboty jest i wystarczy dla wszystkich tylko że ty tylko komętować umiesz i tylko tyle, zero perspektyw tylko siedziec w domu i narzekać. A na dzieci to mi wystarcza palancie bez muzgu.Popatrz się na siebie żalci!!!!! Myslisz że ludzie są tak tępi jak ty i nie wiem kim jesteś!!!!Przyjdz na kawe za 3 tygonie na rynek!!!to pogadamy inaczej

reklama

do alarm2014.09.30 16:09
akurat nie siedzę blisko władzy to ty siedzisz blisko bo wszystko wiesz o zadłuzeniu gminy ja akurat jestem nie z tej gminy ale mi żal mi ciebie bo jak jesteś taki znawca wszystkie miasta i gminy maja kredyty bo tak samo jak każdy człowiek który chce coś mieć- dom, samochód itp. to ma kredyt w banku chyba, że jest miliarderem . ale po co to piszę jak ty jesteś najmądrzejszy, najlepiej krytykujesz i s....sz na swoje gniazdo Promocja Krościenka piękna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!subtelny czlowieku
do hej dramat2014.09.30 08:09
Przy takiej dbałości o podatnika jaką wykazuje ta władza to nie jedną knajpę i nie tylko knajpę jeszcze zamkną.
do Franek2014.09.30 08:09
hahahahaha to się dopiero uśmiałem
do z miasta2014.09.30 08:09
Ty to dopiero nie masz pojęcia a pewnie blisko władzy siedzisz . W Ciągu 12 lat środki unijne powinny być dużo większe co najmniej 4 krotnie !!!! zobacz ile kredytu zaciągnęła gmina Krościenko ok 12 ml. !!!! nie chciało się leniom pisać projektów bo łatwiej było wydać gotówkę na inwestycje i wydatki bieżące zmiany są KONIECZNE muszą być pisane projekty!!!! po to się gminy zadłużają żeby mieć na wkład własny tak jak Szczawnica właśnie!!!!! nic się nie martw o ich stan na pewno sobie poradzą a to co zrobili zostanie dla mieszkańców Gmina Krościenko jest również zadłużona do kresu możliwości i nic z tego nie wynika widzisz tę małą subtelną różnice ???? pewnie nie bo posadka Ci oczy zasłania a niewiedza nie daje możliwości analizowania ze zrozumieniem zamieszczonych sprawozdań budżetowych na sotnie urzędu gminy . Koniecznie się doucz :)
Młody mieszkaniec Krościenka2014.09.29 22:09
Czytam te opinie, czasami mi się uda być nawet na radzie, bądź spotkaniu sołeckim i tak myślę że w Krościenku przy tej mentalności ciężko na zmiany. Osobiście do Wójta nie mam nic ale powiedzmy sobie wprost - czas na zmiany. Hmm żałuje osobiście, że nie ma kogoś młodego kandydata na to stanowisko. Chciałbym także aby każdy z kandydatów zaprezentował jaką ma wizję na najbliższe lata. Wiadomo, że zaścianki i ludzie starsi zagłosują na Stasia bo boją się zmian. Pytanie czy Panowie Dyda, Morawczyński, Kwiatek, Salamon mają coś ciekawego do powiedzenia? Chciałbym aby portal ten dał szansę tym panom do zaprezentowania swoich poglądów. Przy tych wyborach mam prośbę do nas młodych -idzie głosować. Nie dajmy małej grupie osób decydować o naszej okolicy.
hej Dramat2014.09.29 19:09
Przełom to wójt czy pani prezes GS sprzedała
do dymdyrymdy2014.09.29 19:09
jesteś głupi
Franek2014.09.29 18:09
Kwiatek nie jest taki głupi by Stasia % brać na wójta.
do- z miasta2014.09.29 16:09
a może on właśnie startuje
z miasta2014.09.29 16:09
do Alarm ----właśnie w Szczawnicy może dojść do nie zamknięcia budżetu jeżeli sę nie znasz to nie pisz głupot, można brać środki z UE jeśli masz wkład własny . Zobacz ile wpływów ma Szczawnica z taxy klimatycznej i jaki ma budżet a potem krytykuj. A Alarm niech tak nie alarmuje bo sie zapali, ciekawe ile ty podatniku płacisz podatkulllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Nie sądż nikogo bo ty zapewne nie jesteś taki święty, a pozatym startuj ty na Wójta i !!!!!!!!!!!!!!!!!
1, 2, 3, 4

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij