Działania PRĘDKOŚĆ na drogach powiatu nowotarskiego

Fot. 2018.05.14 16:42 / news / czytano 1333 / opinie 0

W dniach 11-13 maja br. na terenie powiatu nowotarskiego zostały przeprowadzone wzmożone działania pod kryptonimem "PRĘDKOŚĆ". Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach. Łącznie w trakcie trwania akcji policjanci skontrolowali 110 pojazdów, ujawnili 93 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości i nałożyli na kierujących 82 mandaty karne. Za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym prawo jazdy straciło 3 kierujących. 

W dniach 12-13 maja nadzorem został objęty również odcinek drogi krajowej nr 47 w miejscowości Chabówka w rejonie tzw. patelni. Do służby skierowano w tych dniach łącznie 44 funkcjonariuszy z KPP Nowy Targ, KPP Zakopane, KPP Sucha Beskidzka, KWP w Krakowie oraz KP Rabka Zdrój  Policjanci skontrolowali łącznie 83 uczestników ruchu drogowego – 19 motocyklistów, 59 kierujących pojazdami oraz 5 pieszych. Na motocyklistów nałożonych zostało 7 mandatów karnych, między innymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, brak uprawnień do kierowania oraz stan techniczny pojazdów. Na kierujących pojazdami nałożono 57 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 4 mandaty karne na osoby piesze, miedzy innymi za używanie słów wulgarnych oraz zanieczyszczanie miejsca publicznego.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij