W Krościenku na Dunajcu powstanie jeszcze jedna kładka

Fot. 2021.01.09 14:15 / news / czytano 901 / opinie 0

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem pozwoleń na budowę kładki rowerowej przez Dunajec pomiędzy Krościenkiem nad Dunajcem i Szczawnicą (na końcu ulicy Kingi). Jeden z wariantów zakłada stylizację kładki na wzór "zerwanego mostu".

Kładka ma być uzupełnieniem trasy rowerowej VeloDunajec z istniejącą infrastrukturą rowerową w Krościenku. Co ciekawe, wykonawca będzie miał za zadanie przedstawić 2 warianty projektowanej kładki. Jeden o konstrukcji żelbetowej  jednoprzęsłowej, a drugi o konstrukcji żelbetowej jednoprzęsłowej stylizowanej na historyczny most łączący gminę Szczawnica i Krościenko nad Dunajcem zniszczony przez powódź w 1934 r. (wykonanie drewnianej konstrukcji na samonośnym pomoście).  
 
Termin realizacji: 31.03.2022 r.
Autor: oprac.red.
Źródło: FB VeloMalopolska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij