Akcja profilaktyczna „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Fot. 2016.12.08 15:36 / news / czytano 1682 / opinie 1

W dniach 10 i 17 grudnia 2016 roku na Stacjach Kontroli Pojazdów funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego zainicjonowana zostanie akcję „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.


W tych dniach kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoich samochodach w wybranych stacjach kontroli. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach. W naszym województwie wytypowano 14 stacji diagnostycznych.

W akcję włączyła się również firma Neptis S.A., która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik. Użytkownicy tej aplikacji otrzymają SMS-a o treści „darmowe sprawdzanie świateł – zobacz gdzie?”.

Zakładane cele kampanii:
- wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem,
- stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na stacjach diagnostycznych – poza terminem badania technicznego,
- zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno – zimowym zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem,
- propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – pojazd (m.in. promowanie używania przez pieszych elementów odblaskowych).

Mamy nadzieję, że działania  te poprawią stan techniczny pojazdów poruszających się po naszych drogach, a tym samym wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa.

Na terenie powiatu nowotarskiego bezpłatnej kontroli będzie można dokonać w 3 stacjach diagnostycznych w Nowym Targu, Spytkowicach oraz Rabie Wyżnej.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

susz2016.12.08 16:12
to tzw tiry choinki zostana wyeliminowane z ruchu .ktore rozpraszaja widocznosc i stwarzaja smiertelne zagrozenie ,mysle ze to jest celem tej akcji bo reszta nie jest zagrozeniem!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij