Festyn w Mizernej w nowym amfiteatrze

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.08.16 15:18 / news / czytano 3850 / opinie 0

W piątek, na scenie nowego amfiteatru w Mizernej na tzw. Koszarach, zagrały i zaśpiewały zespoły z Maniów, Kluszkowiec, Sromowiec Niżnych a także bawił kabaret "U Bacy".

Miłośników dobrej zabawy, smakoszy regionalnych potraw i tym razem nie brakowało. Odbywające się cyklicznie, co weekend w wakacje, imprezy plenerowe w Gminie Czorsztyn przyciągają zarówno mieszkańców, ale i turystów wypoczywających nad Jeziorem Czorsztyńskim.

W tym roku po raz pierwszy "Lato w Mizernej" odbyło się w nowym amfiteatrze, na wykonanie którego gmina pozyskała dofinansowanie w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu: „małe projekty", wdrażanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce -Pieniny". Całość inwestycji to 55 tysięcy złotych, wkład własny gminy to ponad 30 tysięcy. 

W programie artystycznym znalazł się występ zespołów regionalnych "Maniowianie"oraz "Lubań", występ zespołu muzycznego "NEM" ze Sromowiec Niżnych a także program artystyczny w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Mizernej, które dla uczestników festynu przygotowały też poczęstunek. Gwiazdą festynu był kabaret "U Bacy" a na zakończenie na scenie zaprezentował się zespół WAKS.

Dodatkową atrakcją był występ mistrza Polski w trialu rowerowym i losowanie nagrody głównej w loterii fantowej - roweru górskiego. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Organizatorami imprezy byli: Gmina Czorsztyn, Gminne Centrum Kultury oraz mieszkańcy Mizernej.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij