RĘKO-CZYNY w LGD Gorce-Pieniny

Fot. 2016.11.09 12:00 / news / czytano 2715 / opinie 0

Dywaniki na krosnach, płótno lniane, logo stowarzyszenia to efekty projektu pn: „Sercem tkane” realizowanego przez stowarzyszenie LGD „Gorce-Pieniny”.

Projekt jest dofinansowany z programu Dziedzictwo kulturowe – Kultura ludowa i tradycyjna- zadanie Mistrz Tradycji. Pani Stanisława Krupa uczy młode pokolenie trudnej sztuki tkania na krosnach. Przygoda z tkaniem rozpoczęła się  11 miesięcy temu, kiedy  to stowarzyszenie otrzymało dotacje na zachowanie ciągłości tradycji rękodzielniczej tkania na krosnach. Dwie uczennice Kinga Bańkosz i Barbara Pierwoła dzielnie zdobywały tajniki wiedzy, by dziś osiągnąć niełatwe umiejętności. Na ukończeniu jest także film promocyjno- edukacyjny , który ma na celu pokazanie procesu wytwarzania regionalnych tkanin wykonywanych ręcznie. Zakończenie projektu zaplanowano na koniec grudnia 2016 r.

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016-Dziedzictwo kulturowe –priorytet 3–Kultura ludowa i tradycyjna.
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij