Gdzie Romowie płacą podatki a gdzie nie

Fot. AS 2015.12.02 14:05 / news / czytano 2831 / opinie 0

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem omawiano sprawę opłat za wodę. Okazało się, że Romowie z osiedla zlokalizowanego na Krośnicy nie płacą.

Zalegają z opłatami od dawna, mimo iż to głównie ze względu na nich postał w tej okolicy wodociąg. Prócz nich z wodociągu na Krośnicy korzysta ok. 30 gospodarstw. Ich właściciele płacą za wodę.

Sprawdziliśmy jak wygląda sprawa poboru tych i innych opłat w sąsiednich gminach. W Urzędzie Gminy w Ochotnicy dowiedzieliśmy się, że podatki i opłaty za media płaci tylko jedna rodzina. Jej członkowie pracują i mają dużą świadomość społeczną. Mieszkańcy ochotnickiego osiedla romskiego, których jest ok. 80 osób, nie płacą. Jeśli któraś rodzina długo zalega z podatkami, sprawa trafia do sądu, ale kończy się na tym, że jest później umarzana.

W Szczawnicy z kolei nie ma większych problemów z poborem opłat za czynsz, media czy podatki. W mieście mieszka kilkudziesięciu Romów. Część z nich zajmuje budynek komunalny, a pozostali mieszkają osobno, w domach lub na osiedlu XX-lecia. Zdarzają się tylko bardzo sporadyczne przypadki zalegania z opłatą za telefon. Jedna rodzina nie płaci czynszu czy innych opłat regularnie, ale upomnienia zwykle przynoszą pożądany skutek.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij