Rowerem do Jaworek

Fot. 2015.02.21 18:15 / news / czytano 2278 / opinie 0

Na stronie internetowej Miasta i Gminy Szczawnica została opublikowana specyfikacja istotnych warunków zamówienia związana z opracowaniem dokumentacji projektowej budowy ścieżki pieszo – rowerowej od dolnej stacji PKL w kierunku Jaworek.

Planowana ścieżka pieszo–rowerowa ma stanowić przedłużenie istniejącej już ścieżki wzdłuż potoku Grajcarek i umożliwić bezpieczną, pełną walorów krajobrazowych komunikację między Szczawnicą a Jaworkami, poprzez Szlachtową. Założeniem projektu jest zwiększenie oferty rekreacyjnej oraz możliwości uprawiania sportu, oraz promocja zdrowego trybu życia i komunikacji. Wykonawca ma zaproponować w pierwszym etapie koncepcje przebiegu do akceptacji przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica a po pozytywnej weryfikacji przystąpić do projektu technicznego. W ramach inwestycji planuje się również uwzględnienie elementów oświetlenia ulicznego, wysepek, elementów małej architektury – ławki, kosze a także koniecznego odwodnienia.

Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do 3 marca br. Wykonanie I etapu, czyli koncepcji do akceptacji zostało przewidziane jeszcze w 2015 roku, natomiast komplet dokumentacji technicznej powinien być w dyspozycji szczawnickiego samorządu w roku 2016.

- W nowej perspektywie finansowej będzie kilka możliwości pozyskania środków finansowych na tego typu projekt, ale trzeba być do tego przygotowanym. Dlatego zlecamy dokumentację już na obecnym etapie, zakładając że wnioski aplikacyjne będziemy mogli złożyć końcem 2015 roku na podstawie koncepcji oraz szacunkowych kosztorysów. Potrzeba realizacji tego projektu jest bezsporna i pojawia się często w pytaniach nie tylko mieszkańców Szczawnicy Wyżnej, Szlachtowej i Jaworek ale przede wszystkim naszych gości wypoczywających w Szczawnicy aktywnie na sportowo – mówi Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij