Gmina Krościenko n/D oraz Czorsztyn odwołały pogotowie przeciwpowodziowe

2014.05.19 12:10 / news / czytano 3093 / opinie 2

W związku ze stabilizującą się sytuacją hydrologiczną, spadkiem poziomu wody w rzece Dunajec i potokach gminnych oraz zmniejszającym się zagrożeniem powodziowym wójt Gminy Krościenko n/D oraz Gminy Czorsztyn odwołują pogotowie przeciwpowodziowe.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

HHHH2014.05.22 20:05
Jaki ty jesteś mądry von Crosna przewidujesz pogodę do tygodnia wszystko wiesz powinieneś pracować w meteo, powtarzasz się w tych samych komentarzach, chyba nie wiesz kiedy powiat ogłosił alarm, jesteś poprostu najmądzejszy to dlaczego ty nie poinformowałeś mieszkańców o zalaniu,
von Crosno2014.05.19 14:05
Mnie dziwi tylko jedno - czemu w gminie Krościenko decyzję o wprowadzeniu pogotowia przeciwpowodziowego podjęto w czwartek popołudniu. Informacje o możliwych opadach o znacznym natężeniu napływały co najmniej od tygodnia. Deszcz zaczął na poważnie padać w środę, uważam że już wtedy powinny być podjęte pewne środki w celu minimalizacji zagrożenia powodziowego. Ludność powinna być poinformowana o zagrożeniu oraz o możliwych sposobach obrony przed żywiołem. W miejscach gdzie wiadome jest że cieki wodne stanowią zagrożenie powinien być wzmożony nadzór a wszystkim tym powinien koordynować UG. Informacje o aktualnych opadach i stanie rzek są dostępne za darmo na stronach IMiGW (zresztą gminy otrzymują chyba informacje bezpośrednio od Instytutu). Ja osobiście uważam że lepiej nosić niż potem ścigać. Ogłaszanie zagrożenia gdy ludzi już zalewa jest co najmniej o te kilka podtopień za późno. Wychodzi na to że po prostu w UG informacje o zagrożeniu zbagatelizowano (bo a nuż opady nie będą aż takie wielkie).
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij