Grozili, że popełnią samobójstwo

2020.09.12 11:24 / news / czytano 299 / opinie 0

10 września w Światowym Dniu Zapobiegania Samobójstwom nowotarscy policjanci dwukrotnie interweniowali po otrzymaniu informacji sugerujących zagrożenie ludzkiego życia.

Samobójstwa są przyczyną zgonów, którym często można zapobiec. Służby otrzymując informację o możliwości lub chęci popełnienia samobójstwa, nigdy nie lekceważą takiego zgłoszenia. Policjanci na terenie powiatu nowotarskiego dwukrotnie interweniowali w sprawie zgłoszenia o chęci odebrania sobie życia. 

Przed południem, dyżurny nowotarskiej jednostki otrzymał informację o mężczyźnie, który wyszedł z posesji w nieznanym kierunku z chęcią targnięcia się na własne życie. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania 51-latka z gminy Nowy Targ. Na szczęście skończyło się na strachu, działania przyniosły zamierzony skutek i po kilku godzinach mężczyzna został odnaleziony.

Natomiast wieczorem przyszła informacja z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie z gminy Czorsztyn, który groził popełnieniem samobójstwa i wysadzeniem domu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. Pomimo pukania nikt nie otworzył drzwi. Dyżurny telefonicznie skontaktował się z mężczyzną, jednak ten nie odbierał telefonu. Policjanci przez zamknięte drzwi słysząc dzwoniący telefon byli pewni, że mężczyzna znajduje się wewnątrz pomieszczenia jednak nie reaguje na wołanie i pukanie funkcjonariuszy. Z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia zgłaszającego funkcjonariusze wyważyli drzwi. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, nie potrafił wytłumaczyć dlaczego chce odebrać sobie życie.

Zdarzają się sytuacje, kiedy osobom wydaje się, że nie ma już wyjścia z problemów. W 2019 roku w Polsce w wyniku samobójstw życie straciło 5255 osób, w tym 756 kobiet i aż 4497 mężczyzn. Osoba zagrożona samobójstwem może dawać nam sygnały, których nie należy lekceważyć. Mówienie o popełnieniu samobójstwa, zmiana zachowania, wycofanie, urata zainteresowania ważnymi rzeczami, to niektóre z symptomów świadczących o zamiarze targnięcia się na własne życie.

Więcej o tym, jak zapobiegać samobójstwom na:
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij