Integracyjne Krościenko

Fot. Małgorzata Knutelska,Stanisław Gabryś, Magdalena Wojtarowicz 2016.06.21 13:12 / news / czytano 2866 / opinie 0

Pieniński Festyn Integracyjny w niedzielne popołudnie przyciągnął do Amfiteatru Pod Wierzbą tłumy krościenczan. Oprócz występów scenicznych organizatorzy zadbali o dobrą zabawę podczas loterii fantowej i licytacji.

Festyn Integracyjny był okazją do zebrania pieniędzy na dokończenie budowy parafialnego przedszkola-ochronki. Na scenie prezentowały się zespoły regionalne - kapela Jaśka Kubika, grupa śpiewacza Krościeńczanki, dziecięcy zespół Małe Pieniny, Grywałdzkie Nucicki oraz dzieci, które chciały pokazać swoje talenty wokalno - aktorskie.

Ale to nie wszystko. Podczas festynu w pokazie ratownictwa drogowego zaprezentowały się jednostki OSP z Kątów, Tylki i Krościenka n.D a nad Dunajcem ratownicy GOPR sekcji Krościenko do dyspozycji dzieci wystawili ściankę wspinaczkową a dla odważniejszych tyrolkę nad Dunajcem. Na stoiskach na palcu obok Amfiteatru swoje prace prezentowali artyści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich pienińską kuchnią częstowały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Pienińskich.

Pomiędzy występami, organizatorzy prowadzili licytację wianków wykonanych przez Panią Krystynę Aleksander oraz przedmiotów przekazanych od ofiarodawców, wśród których znalazła się wycieczka i dwa rowery górskie a także vouchery do Crosna Spa i Solar Spa do wykorzystania na basen, jacuzzi, saunę. Lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy mocno włączyli się w zorganizowanie loterii fantowej, przekazując mnóstwo wartościowych przedmiotów i usług. Wśród ofiarodawców bon na 5 tysięcy złotych przekazała firma GFT Goldfruct, producent wody "Kinga Pienińska".

Impreza odbyła się także dzięki środkom finansowym otrzymanym od Zarządu Województwa Marszałkowskiego. Organizatorami festynu byli: Parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n/D, Urząd Gminy Krościenko n/D oraz Fundacja Dzieci Pienin.

Na zakończenie przy komplecie publiczności wystąpił kabaret Czwarta Fala.

Autor: mw
Zdjęcia: Małgorzata Knutelska,Stanisław Gabryś, Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij