Jeden radny bez komisji

Fot. 2014.12.18 19:24 / news / czytano 5844 / opinie 7

Tadeusz Królczyk z Ochotnicy pomimo tego, że w listopadowych wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego nie zasiada w żadnej z czterech stałych komisji gminnych.

Na grudniowej sesji radni z Ochotnicy Dolnej dzielili miejsca w komisjach. Spośród 15-osobowej Rady Gminy jeden radny nie będzie pracował w komisjach gminnych. Do niecodziennej sytuacji doszło podczas głosowania nad członkami Komisji Infrastruktury, Turystyki, Sportu, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Promocji Gminy. Zgody na kandydowanie do tej komisji nie wyraził Tadeusz Królczyk, który uważał, że powinien zasiadać w innej gminnej komisji zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami i wiedzą.

- W efekcie głosowania na oślep, ściśle według instrukcji, radni popierający Wójta zdecydowali, że nie mam wystarczających kwalifikacji, aby być członkiem Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury i Dziedzictwa Narodowego mimo że przez kilka lat wykładałem takie przedmiot na jednej z uczelni a obecnie prowadzę badania dotyczące historii Ochotnicy - mówi Tadeusz Królczyk i dodaje: - Ci sami radni na siłę chcieli, abym został członkiem Komisji Infrastruktury, Turystyki, Sportu, Zdrowia, Opieki Społecznej i Promocji nie patrząc na to, że do tej komisji wytypowaliśmy znacznie bardziej kompetentnych radnych niż moja osoba.

Jan Franczyk Przewodniczący Rady kwituje zaistniałą sytuację następująco: - Skoro Królczyk nie wyraził zgody na kandydowanie do komisji to najwyraźniej nie chce pracować, choć ma taki obowiązek zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym.

Według Królczyka środowisko Wójta Stanisława Jurkowskiego dysponujące 8 głosami zagarnęło pełnię władzy „wycinając” pozostałych 7 radnych ze wszystkich komisji tak, aby wszędzie mieli mniejszość. - W ten sposób próbowano nam narzucić w których komisjach mają znaleźć się poszczególni radni z naszego komitetu. Bez żadnych konsultacji i żadnego rozeznania dotyczącego naszego doświadczenia  i kompetencji. Dwukrotnie obiecano nam wymianę tego typu informacji a Pan Jurkowski jeszcze dwa dni przed głosowaniem wziął ode mnie adres mailowy naszego komitetu, aby przesłać tego rodzaju informacje.

Pamiętać należy, że Komisje Rady Gminy są komisjami tematycznymi i przy doborze ich składu rada powinna kierować się wiedzą lub zainteresowaniami radnego zbieżnymi z tematyką prac tejże komisji. Komisje powinny dostarczać fachowych i koniecznych informacji i opinii co do spraw przedstawionych do rozstrzygnięcia przez Radę Gminy.

Składy Komisji:

Komisja Rewizyjna Rady Gminy
1. Władysław Brzeźny - przewodniczący
2. Andrzej Runger 
3. Jacek Noworolnik 
4. Leszek Wiatr
5. Stefan Nogawka

Komisja Rolnictwa, Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów Gminy
1. Leszek Wiatr - przewodniczący
2. Jerzy Udziela 
3. Jan Jagieła
4. Czesław Ligas 
5. Maria Franczyk

Komisja Oświaty, Wychowania, Kultury i Dziedzictwa Narodowego
1. Maria Franczyk - przewodniczący
2. Tomasz Filas 
3. Stanisław Michałczak 
4. Andrzej Sikora
5. Stefan Nogawka

Komisja Infrastruktury, Turystyki, Sportu, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Promocji Gminy
1. Andrzej Sikora - przewodniczący
2. Andrzej Runger 
3. Stanisław Michałczak 
4. Władysław Brzeźny
5. Jan Jagieła
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

turysta2014.12.21 21:12
Ale komus zal. Jak sie czyta te bolesci to dopiero widac intelekt.
hihi2014.12.21 20:12
skoro jestes lachem to sie nie wypowiadaj ,zajmij sie swoim lukiem tryumfalnym i kocimi lbami na rynku
łacko2014.12.21 15:12
Kto niby odsunął Pana Konopkę? Nie popieram żadnej ze stron, nawet nie jestem z tej gminy, ale z tego co mi wiadomo Pan Konopka po prostu nie startował, a nie zostało "odsunięty".
mieszkaniec Ochotnicy2014.12.21 00:12
Przychodzi baba d wójta a tam dwa wójty haha
mieszkaniec Ochotnicy2014.12.21 00:12
Przychodzi baba do wójta a tam siedzi Konopka
bareja2014.12.20 07:12
Obecny i byly wojt (teraz zastepca) i ,,przewodniczacy " swiadcza o spolecznosci tej gminy , taki niestety jest poziom intelektualny i takich ludzi wiekszosc wybrala , Wyborcy dali czerwona kartke bylemu wojtowi i odsuneli od wladzy ,jednak ten spryciulek tylnymi drzwiami powrocil ,co dla naszej gminy oznacza dalsza stagnacje.
Jaś2014.12.19 08:12
To nie prawda co mówi Franczyk z nagranej sesji wynika, że Królczyk został zgłoszony na przewodniczącego rady i wyraził na to zgodę więc niech Franczyk nie mów, że Królczyk nie chce pracować. Zapewne Pan Królczyk by godnie reprezentował Radę ( kultura osobista ,elokwencja, spokój, opanowanie, wiedza) a Franczyk no cóż widać na nagraniu, że ma problemy ze swoją osobowością.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij