Akrobacje w Pucharze Janosika

Fot. Magda Wojtarowicz 2022.09.05 16:43 / news / czytano 212 / opinie 0

Ogólnopolskie Zawody w Akrobatyce Sportowej o Puchar Janosika zgromadziły rekordową ilość zawodniczek i zawodników. Rywalizowali oni w 9 kategoriach wiekowych w niedzielę 5 września w Szkole Podstawowej nr 2 Krościenku nad Dunajcem. 


Zmagania akrobatyczne odbywały się już po raz czwarty w stolicy Pienin. W zawodach udział brali zawodnicy z Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej, która była - jak zawsze - organizatorem zawodów, a także z Screamo Nowy Sącz, z RH Tricks,  zrzeszającego dzieci z Tarnowa i Łącka, Astral Team Nowy Sącz, Acrodreams z Gorlic oraz Victoria Dance z Makowa Podhalańskiego. 

Zawodnicy zgodnie z regulaminem rywalizowali w parach na zasadach tzw. bitew. Ich zmagania oceniali sędziowie: sędzia główny Patryk Mazur oraz Tobiasz Paluch i Ewa Ludwikowska.  Zwracali oni uwagę na technikę wykonywanych akrobacji, płynność ewolucji, a także na skalę trudności akrobacji i technikę lądowania zawodników. Zwycięzcą klasyfikacji drużynowej została Podhalańska Sekcja Akrobatyczna. Puchary i nagrody zwycięzcom wręczał wójt Krościenka nad Dunajcem - Jan Dyda. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.  

Patronat honorowy nad imprezą pełnił wójt Jan Dyda. Organizatorem zmagań była Podhalańska Sekcja Akrobatyczna, a współorganizatorem Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.    

Zawody finansowo wsparli: Towarzystwo Ubezpieczeń Wiener, Stopiak/Jakobiszyn Biznes Park, Żarnecki Lody Tradycyjne, a także CKiP Krościenko nad Dunajcem. Wśród sponsorów i partnerów byli także: Wioletta i Łukasz Strama, sklep sportowy DidoSport z Nowego Targu, Agencja Reklamowa CREATIV z Krośnicy, Jump Planet - Park Trampolin z Nowego Targu i firma Split z Rogoźnika. Opiekę medyczną sprawowała z kolei firma Podhale Rescue Team Marcina Bagińskiego, a o oprawę muzyczną zadbała firma Piotra Chrobaka. 

Patronami medialnymi byli: Tygodnik Podhalański, Podhaleregion.pl, Podhale24.pl, pieninyinfo.pl, pieniny24.pl, nowytarg24.tv

Wyniki: 
Dziewczęta
Rocznik 2014 i młodsze
1. Kornelia Zygmuntowicz (PSA)
2. Roksana Strama (PSA)
3. Ada Jedynak (RH Tricks)
Rocznik 2012/2013
1. Marta Cebula (RH Tricks)
2. Paulina Worwa (PSA)
3. Antonina Gajda (RH Tricks)
Rocznik 2010/2011
1. Zuzanna Zubek (PSA)
2. Amelia Majkowicz (PSA)
3. Julia Gondek (PSA)
Rocznik 2008/2009
1. Wiktoria Chrobak (PSA)
2. Natalia Piotrowicz (PSA)
3. Natalia Białoń (PSA)
Rocznik 2006/2007
1. Patrycja Dyda (PSA)
2. Alicja Szubryt (Screamo)
3. Karolina Parzątka (PSA)
Open
1. Wiktoria Rams (Scremo)
2. Nikola Kulińska (PSA)
3. Maria Kuros (PSA)
Chłopcy
Rocznik 2010-2012
1. Alan Sieradzki (PSA)
2. Jakub Danek (Screamo)
3. Bartek Bugajski (Screamo)
Rocznik 2008 - 2010
1. Wojciech Bodziony (Screamo)
2. Miłosz Hamiga (Screamo)
3. Ramin Dzhafarov (PSA)
Open 
1. Rafał Stec (Screamo)
2. Mariusz Dulak (RH Tricks)
3. Andrzej Stec (Screamo)
Źródło: CKiP w Krościenku
Zdjęcia: Magda Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij