Kiermasze Bożonarodzeniowe w Krościenku i Sromowcach

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.12.17 11:53 / news / czytano 1024 / opinie 0

Stroiki, anioły, kartki świąteczne, ciasta domowej roboty i wiele innych pięknych ozdób świątecznych można było w niedzielę kupić w Krościenku i Sromowcach Niżnych u stóp malowniczych Trzech Koron. 

W Krościenku kiermasz miał miejsce w galerii starej plebani w Rynku, a swoje wyroby prezentowali i sprzedawali artyści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich. Organizatorem kiermaszu było Centrum Kultury i Promocji gminy wraz ze Stowarzyszeniem.

Nieco inna formę kiermaszu można było znaleźć w Sromowcach Niżnych na pasażu handlowym, na świeżym powietrzu gdzie przygrywała muzyka, słychać było kolędy i pachniały domowe wypieki.

Na scenie prezentowali się lokalni artyści, dla dzieciaków przygotowano stoisko z możliwością malowania twarzy, swoje umiejętności i sprzęt prezentowali druhowie z OSP Sromowce Niżne. Na czwartą edycję charytatywnego Jarmarku pod Trzema Koronami zaprosił Komitet Społeczny Sromowskie Serca. Dochód ze sprzedaży przygotowanych na niedzielny kiermasz różnorodności został przeznaczony na wsparcie osób najbardziej potrzebujących.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij