Kluszkowce w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2018.11.13 17:19 / news / czytano 1310 / opinie 0

Gminne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości miały miejsce w Kluszkowcach przy pomniku, który poświęcony jest Nieznanemu Żołnierzowi.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 w kościele parafialnym p. w. św. Rafała Kalinowskiego w Kluszkowcach wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Maniów, po czym wszyscy zebrani goście uczestniczyli w uroczystej mszy św. odprawionej w intencji ojczyzny. Po mszy świętej w uroczystym przemarszu prowadzonym przez Orkiestrę Dętą z Maniów oraz Kapelę Góralską Lubań pod pomnik poświęcony Nieznanemu Żołnierzowi przeszły poczty sztandarowe oraz wszyscy zaproszeni goście. 

Po przybyciu na miejsce, przy dźwiękach hymnu narodowego została wciągnięta flaga na maszt, po czym płk. Jerzy Sosna przywitał wszystkich przybyłych gości, a Pan Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn wygłosił okolicznościowe przemówienie.
 
Podczas obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości w Kluszkowcach ks. proboszcz o. Andrzej Gut dokonał poświęcenia odnowionego pomnika Nieznanego Żołnierza, oraz obelisku z nową figurą orła upamiętniającego to wydarzenie. Pomnik został ufundowany przez Wójta Gminy Czorsztyn, a wykonany przez Grupę Wolski.

Po zakończonej uroczystości w Domu Kultury w Kluszkowcach odbył się koncert laureatów Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych, oraz dzieci z niepublicznego przedszkola „Wesołe Przedszkole” z Maniów. 

Wszystkim przybyłym gościom oraz delegacjom pocztów sztandarowych OSP Sromowce Wyżne, OSP Sromowce Niżne, OSP Czorsztyn, OSP Kluszkowce, OSP Mizerna, OSP Maniowy, OSP Huba, ZP Oddział Kluszkowce, ZP Oddział Maniowy, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec, delegacjom pocztów ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy, wszystkim delegacjom KGW naszej gminy, delegacji Grupy Wolski, orkiestrze dętej OSP i Domu Kultury w Maniowach, zespołowi Lubań z Kluszkowiec dziękujemy za wspólny udział w uroczystości stu lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij