ZaGrali dla WOŚP

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2012.01.08 00:00 / news / czytano 3446 / opinie 0

Ponad siedem tysięcy złotych zebrano w Szczawnicy w XX Finale Wielkiej Śwątecznej Pomocy.

Nasi wolontariusze pobili zeszłoroczny wynik i zebrali kwotę 6453,05 zł! Prawdziwymi rekordzistkami okazały się Natalia Majerczak i Bernadeta Hurkała, w których puszce znalazło się 1136,37 zł. Blisko tysiąc złotych, bo 918,55zł uzbierała do swej skarbonki Magdalena Wiercioch. Także i nasi „trzej królowie” wędrujący razem – Kacper Pałka, Michał Węglarz i Bartosz Lelito, przynieśli wspólnie w swych skarbonkach hojne dary - 1548,46 zł.

Po południu, o godz. 16.30 w kinoteatrze „Pieniny” rozpoczął się koncert WOŚP. Wystąpili w nim po kolei: Muzyka ze Scownic, prezentująca folklor pieniński, debiutujący zespół młodzieżowy Afekt, grający własne kompozycje oraz covery z kręgu muzyki rockowej, Kapela Białopotocanie, powiększona o „sekcję żeńską”, z muzyką Karpat oraz na zakończenie zespół Seven Nation Army z ostrą muzyka alternatywną i rockową, który pięć lat temu na szczawnickiej scenie rozpoczął swoją artystyczną drogę.

Tuż po koncercie, dyrektor MOK Piotr Gąsienica przeprowadził aukcję gadżetów przysłanych przez WOŚP oraz dodatkowych przedmiotów, wśród których znalazła się płaskorzeźba Henryka Zachwiei „Baltazara” oraz dwa bilety na premierę spektaklu „Prawo pierwszej nocy”.

Szczawnicką akcję WOŚP zakończyło wysłanie o godz. 20.00 światełka do nieba spod budynku kinoteatru „Pieniny”, co umożliwili strażacy z OSP Szczawnica, którzy przybyli swoim bojowym samochodem, w pełnym rynsztunku i na sygnale.

Ogółem podczas akcji zebrano kwotę 7 045.91 zł. 9 stycznia 2012 pieniądze zostały wpłacone na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szef sztabu WOŚP w Szczawnicy Renata Jasiurkowska dziękuje wszystkim, którzy wsparli szczawnicką akcję, a szczególnie: 

- wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas, by w niedzielę, mimo brzydkiej pogody kwestować na ulicach: Marcie Wantuch, Katarzynie Wantuch, Kindze Bednarczyk, Adamowi Bargielowi, Tomaszowi Śpiewakowi, Karolowi Łucarzowi, Ramonie Majerczak, Ilonie Stelmach, Dawidowi Chybowskiemu, (który do tej pory nie opuścił ani jednej szczawnickiej akcji WOŚP!), Angelice Majerczak, Annie Szczepaniak, Marii Szczepaniak, Natalii Komornickiej, Kacprowi Pałce, Michałowi Węglarzowi, Bartoszowi Lelicie, Weronice Majerczak, Magdalenie Wiercioch, Annie Zasadniej, Natalii Majerczak i Bernadecie Hurkale,

- zespołom: Afekt i Seven Nation Army, Muzyce ze Scownic, Kapeli Białopotocanie, które całkowicie nieodpłatnie wystąpiły podczas koncertu w kinoteatrze „Pieniny”,

- strażakom OSP, którzy przybyli liczną załogą, by puścić światełko do nieba!

Autor: A.Lelito
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij