Kolejna dotacja dla społeczności romskiej

Fot. 2017.03.15 14:29 / news / czytano 2452 / opinie 0

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Gmina Krościenko n.D otrzymała dotację w wysokości  410 tys. zł  na realizację w 2017 r. zadań z Programu integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020. W 2016 roku.

Ponad 410 tys. zł przeznaczy w tym roku Gmina Krościenko n.D na integrację i edukację społeczności romskiej. W 2016 roku gmina złożyła 5 wniosków do programu. Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Przyznane środki zostaną wykorzystane na dalszy remont budynków romskich, zatrudnienie, zajęcia muzyczno-edukacyjne oraz ochronę i higienę zdrowia wśród mieszkańców osiedla romskiego w Krośnicy. Przeprowadzona w 2016 roku kontrola przez Najwyższą Izbę Kontroli wykazała iż Gmina Krościenko bardzo skutecznie realizuje program romski, czego dowodem są kolejne dotacje.
Autor: Oprac.red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij