Prelekcja z pokazem slajdów w Pienińskim Parku Narodowym

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.07.04 12:52 / news / czytano 4693 / opinie 0

Dzisiaj w siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego Maciej Szajowski poprowadził prelekcję pt. ”Pieniny – perła Karpat”. Jest to pierwsze z rozpoczynających się spotkań z przyrodą i kultura regionu zaplanowanych przez pracowników PPN na najbliższy miesiąc a skierowanych głównie do turystów odwiedzających Pieniny.

W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego z wydziału Ochrony Środowiska oraz dzieci kolonijnych wraz z opiekunami przebywającymi na letnim wypoczynku w Pieninach. 

Maciej Szajowski, pracownik dydaktyczny Pienińskiego Parku Narodowego a z zamiłowania fotograf, w tematyce poruszonej na spotkaniu opowiadał o przyrodzie i kulturze, przybliżył historię osadnictwa i turystyki w Pieninach. Prelekcji towarzyszył pokaz slajdów autorstwa prowadzącego. 

Następne spotkanie to wejście i zwiedzanie Zamku Czorsztyn 9. lipca z bezpłatną obecnością przewodnika PPN, który oczekiwał będzie na zainteresowanych przy bramie wejściowej do ruin. Zwiedzających obowiązuje jedynie wykupienie biletu wstępu na zamek. 
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij