Kolejna sołtys(ka) - tym razem w Szlachtowej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.03.29 17:52 / news / czytano 4033 / opinie 0

Jolanta Salamon kolejny raz wybrana została sołtysem wsi Szlachtowa w gminie Szczawnica. Była dziś (29 marca) jedynym kandydatem. Tydzień temu, w sąsiedniej wsi Jaworki, na sołtysa wybrano również kobietę.

Na zebranie sprawozdawczo-wyborcze do sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szlachtowej przybyło ponad 90 osób. Po omówieniu prac minionej kadencji sołtysa, wybrano skład komisji skrutacyjnej (Jan Dorula - przewodniczący, Jolanta Zarotyńska, Jan Kozielec) i przystąpiono do najważniejszej części zebrania, czyli zgłaszania kandydatów na stanowisko gospodarza wsi. Padło kilka propozycji, jednak żadna z tych osób, poza dotychczasową panią sołtys, nie zgodziła się na kandydowanie.

Do pięcioosobowej Rady Sołeckiej zgłoszono sześć osób. Ostatecznie wraz z Jolantą Salamon pracować będą: Kasprzak Zenon, Koza Andrzej, Manowska Elżbieta, Garb Jadwiga oraz Mastalska Ilona. 

W trakcie pracy komisji skrutacyjnej, która liczyła głosy, burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda w krótkiej prezentacji mówił o realizowanych inwestycjach na trenie gminy oraz o współpracy z lokalnymi instytucjami. Odpowiadał też na pytania mieszkańców.

Zebraniu przewodniczył sekretarz MiG Szczawnica - Tomasz Ciesielka.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij