Kończą się trwające od poniedziałku upały w Pieninach

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.08.08 22:51 / news / czytano 2566 / opinie 0

Dziś był najbardziej upalny dzień w tym tygodniu. Turyści i mieszkańcy szukali schronienia w cieniu i chłodzili się w wodzie.

Od poniedziałku mamy w Pieninach bardzo wysokie temperatury, turyści i mieszkańcy Pienin gromadzą się przy strumykach, rzekach i Jeziorze Czorsztyńskim. Według synoptyków dzisiaj były najwyższe temperatury sięgające 36 stopni Celsjusza w cieniu, w słońcu przekraczały 50 stopni. W regionie obowiązywał ostatni dzień ostrzeżenia trzeciego stopnia o upale.

Jutro temperatura powietrza ma być niższa i osiągać w ciągu dnia 30 stopni a w sobotę ma spaść w dzień poniżej 20 stopni. W nocy z piątku na sobotę i w sobotę przewidywane są burze z obfitymi opadami deszczu. W przyszłym tygodniu ma być pogodnie, temperatury będą wahać się w granicach 20-25 stopni. Wtorek 13. sierpnia zapowiada się deszczowy. 

Autor: Oprac. red.
Źródło: foreca.com
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij