Zanieczyszczone Jezioro Czorsztyńskie

Fot. Aneta Markus 2013.05.23 17:28 / news / czytano 3260 / opinie 2

Burzliwa dyskusja nt. problemów Jeziora Czorsztyńskiego podczas spotkania trzech powiatowych komisji w Gminie Czorsztyn.

17 maja 2013 r. tj. w zeszły piątek Wójt Gminy Czorsztyn gościł w siedzibie Urzędu Gminy Czorsztyn członków trzech komisji powiatowych tj. Komisji Geodezji, Gospodarki Wodnej, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Komisji Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli, a także Komisji Infrastruktury. Oprócz gospodarzy Gminy Czorsztyn Tadeusza Wacha i Rafała Jandury, w spotkaniu uczestniczył też Krzysztof Faber Starosta Nowotarski. 

Podczas piątkowego spotkania obecni ustalali wysokość opłat za holowanie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających z  obszarów wodnych położonych na terenie Powiatu Nowotarskiego. Głównym zagadnieniem stała się natomiast dyskusja nt. zanieczyszczania Jeziora Czorsztyńskiego, jak i zaśmiecania jego brzegów. 

Jak słusznie zauważono podczas spotkania po każdym większym wezbraniu wody do zbiornika napływają liczne śmieci i zanieczyszczenia. Część z nich unosi się na wodzie, inne osiadają na brzegach. Najwięcej zanieczyszczeń znajduje się u ujścia Białki i Dunajca skąd pochodzi większość z napływowych śmieci. Niestety pomimo cyklicznych akcji podczas, których zbieranych jest corocznie ok. 1 tys. worków o pojemności 100 litrów (z czego ok. 250 worków zbieranych jest przez samych mieszkańców podczas corocznej akcji „Rodzinne granie w śmieciobranie”) problem powraca. Należy dodać, że wraz z wodami Białki i Dunajca do zbiornika trafiają nie tylko plastikowe butelki, czy puszki, ale także zrzuty surowych, nieoczyszczonych ścieków.
Autor: Aneta Markus / Oprac. red.
Zdjęcia: Aneta Markus
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

krakus2013.10.09 22:10
masz Aniu racje pogadaja sobie wode wypija paluszki zjedza i dalej **** blada a tego Fiberka to ja dobrze znam z oczu mu zle patrzy wrrr....
anka2013.05.27 08:05
i doszli do jakichś wniosków w czasie tej "burzliwej dyskusji" czy po prostu tak sobie podyskutowali i dalej nic?!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij