Krościenko: 23 maja biblioteka zaprasza dzieci do lat 12

Fot. 2018.05.21 16:59 / news / czytano 933 / opinie 0

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku n.D rusza realizacja projektu pn „Z pienińskiej biblioteki w świat”.

Na ten cel biblioteka otrzymała dotację w wysokości 8 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ramach programu „Partnerstwo dla książki-2018”. Jest to już druga dotacja w tym roku z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla biblioteki.

Przedmiotem projektu jest m.in. prowadzenie działań animujących czytelnictwo w publicznej bibliotece poprzez zorganizowanie cyklu atrakcyjnych i kreatywnych warsztatów z książka, dla dzieci oraz seniorów. Warsztaty odbywać się będą do końca listopada 2018 roku. Już 23 maja 2018 roku zapraszamy do biblioteki dzieci w wieku do 12 lat na spotkanie z przewodnikiem górskim i kapelą, Białopotocanie", podczas którego zabierzemy dzieci w muzyczną podróż od Pienin aż po sam Dunaj. Na podstawie książki „Klejnot zagubiony w górach”- Bronisława Krzana chcemy poznać historię naszej miejscowości, poznać szlaki i szczyty w Pieninach, by na końcu wykonać olbrzymią mapę z kolorowymi szczytami Pienin. Celem projektu jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, poprzez pobudzanie wyobraźni i kreatywności młodych i nieco starszych czytelników oraz wzmocnienie kulturotwórczej roli biblioteki w Krościenku.

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018-Partnerstwo dla książki.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij