Krościenko: Bezpłatna pomoc psychologiczna

2017.01.07 18:55 / news / czytano 2008 / opinie 0

W lutym br. zostanie podpisana umowa – zlecenie z Panią Psycholog, która  będzie udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej i terapeutycznej dla członków rodzin z problemami, osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu oraz osób dotkniętych przemocą.

Zgodnie z uchwalonym Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na 2017rok, od lutego 2016 roku   w Krościenku zostanie utworzony Punkt Psychologiczny.

 Warto zaznaczyć, że od paru lat czynny jest również Punkt Konsultacyjny  w którym przyjmuje doświadczony terapeuta – konsultant, świadcząc pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym od alkoholu.

Pomoc  konsultanta  do spraw uzależnień, pokazuje ze na terenie gminy jest  zainteresowanie tą formą wsparcia. Obserwuje się wzrost świadomości klientów punktu ,którzy coraz bardziej mówią otwarcie o swoich problemach i są  gotowi do podejmowania działań prowadzących do poprawy ich sytuacji życiowej.

Ze środków w ramach programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych opłacane są również opinie psychiatryczno-psychologiczne wydawane przez biegłych sądowych w przedmiocie uzależnienia.

Gmina nie zatrudnia Pełnomocnika d.s Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – zadania w większości są realizowane przez jednostki organizacyjne gminy oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Autor: oprac.red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij