Wycieczka łapszańskich paskowiczów do Krakowa

Fot. Arch. szkoły 2015.07.04 22:50 / news / czytano 2042 / opinie 0

W piątek 19 czerwca 26-osobowa grupa, wyróżnionych uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, których świadectwa 26 czerwca ozdobi czerwony pasek lub niewiele do tej ozdoby brakowało, wyjechała w nagrodę na wycieczkę do Krakowa. 

Wycieczka dofinansowana była przez Radę Rodziców działającą zarówno przy Szkole Podstawowej jak i Gimnazjum w Łapszach Niżnych. Uczniowie pod opieką p. Agnieszki Subik i Urszuli Kuciel uczestniczyli w warsztatach dotyczących kraju Kwitnącej Wiśni, czyli tak odległej nam Japonii.  Barwne i fascynujące zajęcia pozwoliły nam  zapoznać się z kulturą, sztuką i tradycjami kraju Wschodzącego Słońca. Podczas warsztatów uczestnicy przymierzali japońskie stroje i zgłębiali tajniki japońskiej kaligrafii.
 
Kolejnym etapem były zajęcia wychowania fizycznego na kręgielni, po krótkim instruktażu i podziale na 5 osobowe zespoły uczniowie zmagali się z kręglami i kulami, różnej ciężkości i wielkości.
 
Na koniec na uczestników czekał seans filmowy, tym razem był to film z gatunku science – fiction: Avengers – Czas Ultrona. Kultowi bohaterowie Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye walczyli z niemniejszą zaciekłością niż uczniowie naszej szkoły walcząc o pozytywne stopnie.
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokich wyników i życzymy wspaniałych wakacji!
Autor: Urszula Kuciel, Agnieszka Subik
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij