Wójt docenił inicatywę młodzieży

Fot. Arch. UG Krościenko n/D 2015.04.23 16:45 / news / czytano 2054 / opinie 0

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Krościenko n.D. Jan Dyda włodarz gminy docenił inicjatywę młodzieży z Grywałdu, która 11. kwietnia posprzątała ulice swojej miejscowości. 

O grupie młodzieży, która niedawno powstała, pisaliśmy w artykule Młodzież z Grywałdu chce być aktywna. Kilkudziesięciu przyjaciół postanowiło zrobić coś dla siebie i dla innych poprzez działanie na rzecz społeczności lokalnej i posprzątać ulice swojej miejscowości. W efekcie zebrali około 60 worków śmieci. Dzisiaj ta inicjatywa została zauważona przez samorząd gminny i doceniona.

- Ta inicjatywa uczy nas jak zagospodarować sobie czas wolny. To, że pozbierali śmieci nie znaczy, że mają to robić co tydzień, ponieważ podnoszenie estetyki swoich obejść należy do nas wszystkich. Cieszą takie akcje i inicjatywy - mówił Jan Dyda gratulując i dziękując obecnej na sesji Rady Gminy grupie młodzieży.

Przypomnijmy, pomysł akcji narodził się 26 marca, wtedy też przeprowadzone zostało głosowanie na portalu społecznościowym co do daty jej przeprowadzenia. Pomysłodawcą był Marcin Królczyk, uczeń I LO w Nowym Targu, który jest jednocześnie pomysłodawcą Grupy Młodzi Aktywni Grywałd. Było to pierwsze przedsięwzięcie tejże grupy.

Autor: mw
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n/D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij