Krościenko: Huśtanie i integracja

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.04.06 15:01 / news / czytano 2221 / opinie 0

Na istniejącym  placu zabaw w Krościenku  oddano do użytku urządzenie- huśtawkę  przeznaczoną dla dzieci niepełnosprawnych oraz do zabaw integracyjnych. W ten sposób powstał  pierwszy w Pieninach integracyjny plac zabaw. 

Realizując nową  Strategię Rozwoju Gminy na lata  2015-2022  gmina Krościenko n.D w swoich działaniach rozpoczęła budowanie oferty turystyczno-rekreacyjno pobytowej dla  grupy odbiorców, którymi są m.innymi rodziny  z dziećmi i osoby niepełnosprawne.

W zasięgu ościennych gmin nie ma takiego placu zabaw, a zapotrzebowanie na tego typu formę aktywności, jak pokazuje życie jest bardzo duże. Tym bardziej, że na terenie gminy funkcjonuje ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych.
 
- Utworzenie  miejsca gdzie dzieci niepełnosprawne będą mogłyby się pobawić wspólnie ze zdrowymi dziećmi, jest konieczne. Chodzi o to, by wszystkim dzieciakom ułatwić start i przede wszystkim integrację mówi Jan Dyda wójt Krościenka.

Zabawa i ruch to podstawowe sposoby aktywności  dzieci. To przez zabawę  uczą się one wielu umiejętności, nabierają nowych kompetencji. Nie ma znaczenia czy jest to dziecko zdrowe czy niepełnosprawne.

Zadaniem gminy jest także m. innymi  dostarczenie naszym dzieciom możliwości realizacji swoich potrzeb związanych z zabawą i ruchem.
Autor: Krystyna Kubik
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij