Krościenko nad Dunajcem. Uciekające BMW

Fot. 2017.11.27 12:42 / news / czytano 3297 / opinie 0

Kierujący samochodem marki BMW mieszkaniec Krościenka nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął ucieczkę, gdzie po krótkim pościgu został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w dniu 25. listopada 2017 roku po godzinie 2 w nocy w Krościenku nad Dunajcem. W trakcie próby zatrzymania pojazdu i wydaniu sygnału latarką ze światłem czerwonym przez policjantów z Krościenka, kierujący samochodem BMW zatrzymał się gwałtownie, a następnie zawrócił i zaczął z nadmierną prędkością oddalać się. Policjanci nadając sygnały świetlne i dźwiękowe, usiłowali doprowadzić do zatrzymania pojazdu, lecz kierujący nie reagował. Po przejechaniu kilku ulic, kierujący zatrzymał pojazd i zaczął uciekać. W wyniku pojętego pościgu przez policjantów sprawca 20 letni mieszkaniec Krościenka został zatrzymany. W trakcie zatrzymania 20 latek kopnął w nogę interweniującego policjanta, u którego w nowotarskim szpitalu stwierdzono złamanie trzonu piszczeli i uraz stawu skokowego lewej nogi. 

Zatrzymanego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,6 promila. Dodatkowo kierujący posiada wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania przez Starostę Nowotarskiego.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij