Krościenko: OSP z dotacjami

Fot. 2018.01.06 16:06 / news / czytano 2473 / opinie 0

4 stycznia  w Urzędzie Gminy  Krościenko odbyło się spotkanie z  przedstawicielami zarządów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu  gminy Krościenko n.D.

W spotkaniu uczestniczył  również kapelan gminnych straży pożarnych ks. Krzysztof Kutek. Wójt Gminy Pan  Jan Dyda  podsumował  2017 rok  oraz podziękował  strażakom za ofiarne niesienie pomocy potrzebującym. Szczególną uwagę zwrócił na możliwość pozyskiwania dodatkowych środków finansowych przez jednostki i zapewnił o dalszej pomocy pracowników urzędu  przy ubieganiu się o fundusze. Przedstawicielom zarządów Ochotniczych Straży Pożarnych wręczył umowy dotacji na 2018 rok. Są to środki pochodzące z budżetu gminy które przeznaczone zostaną na podstawowe potrzeby jednostek zapewniając gotowość bojową.
 
Podsumowując spotkanie  Wójt  zapewniał  o współpracy i wsparciu w dalszej służbie. - Zależy nam na bezpieczeństwie mieszkańców, dlatego dbamy, by Ochotnicze Straże Pożarne w naszej gminie były na jak najwyższym poziomie, dlatego też wzorem lat ubiegłych będziemy wspomagać straże oraz aktywnie uczestniczyć w różnych programach -podkreślił wójt.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij