Mieszkanka Szczawnicy oszukana na 88 tysięcy złotych

Fot. 2022.12.06 16:59 / news / czytano 780 / opinie 0

Straciła ponad 88 tys. złotych, oszuści nabrali ją metodą "na policjanta"!

74-letnia mieszkanka Szczawnicy odebrała telefon od fałszywego policjanta, który poinformował ją o tajnej akcji prowadzonej przeciwko hakerom, którzy włamują się na konta bankowe i kradną pieniądze. Aby ułatwić kobiecie dotarcie do banku oszust zamówił taksówkę w dwie strony. Seniorka podała oszustom dane do logowania do bankowości internetowej i straciła ponad 88 tysięcy złotych.

W piątek tj. 2 grudnia br. około godziny 9, na telefon stacjonarny 74-letniej mieszkanki Szczawnicy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Mężczyzna w rozmowie przekazał seniorce, że na terenie Polski grasuje grupa przestępcza, która włamuje się na konta bankowe i kradnie pieniądze. W celu zabezpieczenia swoich pieniędzy nakazał kobiecie przelanie swoich oszczędności na wskazany przez niego rachunek bankowy, a w tytule przelewu miała wpisać „elewacja tynkowa”. Oszust przekonał kobietę, aby nikogo nie informowała o wykonaniu przelewu, bo prowadzona przez niego akcja jest tajna i kobieta straci swoje pieniądze. Wystraszona 74-latka przekazała „policjantowi”, że mieszka daleko od banku, nie ma własnego samochodu i nie ma jak dostać się do placówki.

Zatroskany oszust zamówił jej pod dom taksówkę, którą pojechała do banku, gdzie uzyskała dostęp do bankowości internetowej. Następnie również taksówką mieszkanka Szczawnicy wróciła do domu. Myśląc, że „ratuje” swoje pieniądze, przekazała oszustom dane do logowania do bankowości internetowej i straciła ponad 88 tysięcy złotych. W poniedziałek kobieta zadzwoniła do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, gdzie podczas rozmowy z prawdziwym policjantem dowiedziała się, że została oszukana metodą „na policjanta”. Następnie o całym zdarzeniu poinformowała policjantów z Komisariatu Policji w Szczawnicy, którzy obecnie prowadzą czynności w sprawie oszustwa.

Przestrzegamy przed kontaktem z osobami nieznajomymi.

Seniorze!
Nie przekazuj osobom obcym informacji o posiadanych oszczędnościach. 
Pamiętaj!
Policja nigdy nie prosi o przekazanie/przelanie na wskazane konto pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Ponadto funkcjonariusze nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych „tajnych akcjach policyjnych". 

Nie daj się oszukać!
Autor: oprac.red.
Źródło: KPP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij