Ochotnica wybrała przewodniczącego

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.12.02 10:00 / news / czytano 5305 / opinie 0

W poniedziałek 1. grudnia w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Ochotnicy Dolnej uroczyste ślubowanie złożyli nowy wójt Stanisław Jurkowski oraz Radni.

Większość w nowej Radzie Gminy Ochotnica Dolna stanowią osoby, które ubiegały się o mandat z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem Dla Rozwoju Gminy Ochotnica Dolna. Z tego komitetu startował też wójt.

Podczas pierwszego spotkania nowej rady wybrany został Przewodniczący i jego zastępca. O stanowisko Przewodniczącego Rady starali się Jan Franczyk oraz Tadeusz Królczyk. Radni z komitetu wójta skutecznie zablokowali wybór Królczyka na to stanowisko jak i inne wnioski zgłaszane podczas sesji przez opozycyjną "siódemkę". Na Wiceprzewodniczącego wybrany został Franciszek Ziemianek, który nie miał kontrkandydata.

Podczas sesji uroczyste ślubowanie złożył Wójt Stanisław Jurkowski oraz wszyscy Radni. Wybrane zostały także składy komisji gminnych, w których nowa piętnastka będzie pracowała przez następne cztery lata. W wyniku głosowania wszystkie cztery stanowiska Przewodniczących komisji obsadzone zostały radnymi z KWW Razem Dla Rozwoju Gminy Ochotnica Dolna. - Nasi radni zostali "wycięci" ze wszystkich komisji, tzn. we wszystkich komisjach stanowimy mniejszość i nie jesteśmy w stanie niczego przegłosować - mówi radny Królczyk po wynikach wczorajszego głosowania.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij