Krościenko: Pienińska majówka na góralską nutę

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.04.29 15:11 / news / czytano 2891 / opinie 0

Z góralskim przytupem rozpoczęła się majówka w gminie Krościenko nad Dunajcem. Pośród atrakcji były koncerty i konkursy, a wszystko na góralską nutę.

Sobotnie popołudnie w Amfiteatrze pod Wierzbą rozpoczęło się od koncertu orkiestry dętej działającej przy OSP w Krościenku n.D. Następnie na scenie prezentowały się zespoły regionalne z Pienin, Spisza i okolic Łącka. Pośród wykonawców znaleźli się m.in. zespół Małe Pieniny z kapelą Jaśka Kubika, grupa śpiewacza Krościencanki, zespół Hajduki z Łapsz Wyżnych, a także Tryptyk wykonujący muzykę ethno- folkową czerpiący inspiracje z melodii łuku karpackiego i kapela Pogwizdani.
 
Ponadto w programie znalazł się konkurs "Śtajerek" i czas poświęcony niezwykłej osobie - Janowi Kacwinowi - nieżyjącemu już mieszkańcowi Krościenka, który całe swoje życie śpiewał, tańczył, grał na różnych instrumentach, ubierał się po góralsku, należał do zespołów regionalnych, chóru kościelnego, orkiestry dętej. Na co dzień był „gazdą” wspieranym przez rodzinę – żonę Kazimierę i sześcioro dzieci. Pracował jako obserwator wodowskazu na Dunajcu i stacji meteorologicznej oraz jako strażnik wodny. Pływał jako flisak, był też strażakiem.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij