Cebulki zasadzone - teraz czekają aż zakwitną żonkile - podsumowanie akcji Pola Nadziei

Fot. Arch.Szkoły 2016.10.21 19:53 / news / czytano 2131 / opinie 0

TWOJA DOBROĆ ZOSTANIE ZAPOMNIANA JUŻ JUTRO, CZYŃ DOBRO MIMO WSZYSTKO - MATKA TERESA. Posadzeniem cebulek żonkili przed naszą szkołą zakończyliśmy jesienną akcję "Pola Nadziei".

Podczas kwest wśród uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły zebraliśmy pokaźną sumę: 1024,01 zł. Kwestowaniu towarzyszyły kiermasze z ciastami, babeczkami i słodkimi galaretkami. Ofiarując symboliczne złotówki można było zjeść smaczne ciastko. Rozprowadzono 300 cebulek - ciężka puszka z datkami - trafiła do biura nowotarskiej Fundacji im. Adama Worwy organizującej w naszej okolicy Pola Nadziei, gdzie puszka została otwarta, a pieniądze policzone. Teraz czekamy, aż zasadzone cebulki wyrosną wiosną i zakwitną  - a z nimi zakwitnie  Nadzieja na ... Życie!
 
O Polach Nadziei
Pola Nadziei to akcja charytatywna organizowana przez hospicja. Została zapoczątkowana przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii. Krakowskie Hospicjum jest kolebką polskich "Pól Nadziei” i koordynatorem ogólnopolskiej akcji. Od 2003 roku program jest realizowany przez hospicja w innych miastach Polski. Akcja ta to edukacja i rozwój wolontariatu. W Pola Nadziei chętnie angażują się wolontariusze z przedszkoli i szkół. Wolontariusze sadzą jesienią żonkile dając wyraz jedności z chorymi - nawet całe pola. Wiosna - to czas finału – kwest i festynów. Stałym punktem akcji jest Żółty Marsz Życia – pokojowy i radosny marsz, który chce pokazać, że osoby nieuleczalnie chore są obok nas, że ŻYJĄ i mają podobne, jak zdrowi ludzie marzenia - największym z nich jest wielkie pragnienie ... NADZIEI  i  ŻYCIA ...
Zdjęcia: Arch.Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij