Krościenko: Wojewoda na sesji

Fot. Anna Borkowska 2017.03.31 07:21 / news / czytano 2248 / opinie 0

W czwartek 30 marca Krościenko odwiedził Wojewoda Małopolski Józef Pilch. Uczestniczył on w XXVIII Sesji Rady Gminy, która miała miejsce w sali Remizy OSP w Krościenku.

W sesji i spotkaniu z wojewodą uczestniczyli także poseł Anna Paluch, radny powiatowy Pan Jan Komorek, wójtowie z gminy Czorsztyn, Bukowina Tatrzańska, Ochotnica Dolna, Łapsze Niżne oraz samorządowcy z Krościenka. Sesję uświetnił występ Orkiestry Dętej OSP w Krościenku.

Józef Pilch przedstawił zebranym realizowane obecnie programy rządowe w nawiązaniu do kwestii turystyki w regionie i infrastruktury, deklarując chęć zamienienia Małopolski w tzw. "Małopolskę w budowie", a następnie wizytował plac budowy powstającego w Krościenku parkingu naprzeciw kościoła. Środki w wysokości 1,5 mln złotych Gmina Krościenko otrzymała z rządowej rezerwy budżetowej końcem 2016 roku. Całość inwestycji pochłonie około 2,3 mln złotych, termin zakończenia prac przewidziano na koniec czerwca br.

 


Autor: Oprac.red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij