Baza na wysokości 4750 m n.p.m. osiągnięta

Fot. Agnieszka Bielecka, Marcin Miotk i Piotr Tomala 2013.04.13 08:34 / relacja / czytano 5824 / opinie 0

10 kwietnia - po 6 dniach marszu - wyprawa Polskiego Związku Alpinizmu na Dhaulagiri wieczorem dotarła do właściwej bazy.

Według relacji polscy himalaiści doszli do bazy jako pierwsi, ale już 11 kwietnia pojawiła się w bazie też czwórka Francuzów. Około 19 kwietnia mają dotrzeć wyprawa hiszpańska i jedna himalaistka z Japonii.

- Pracujemy nad zagospodarowaniem się, budową messy, magazynu - co jak można zobaczyć na zdjęciach - nie zawsze musi być proste. W bazie utrzymuje się jeszcze śnieg - sporo jest go na stokach i w ścianie. Jutro planujemy dalszą rozbudowę bazy i ceremonię Pujy. Akcja górska powinna się rozpocząć 13 kwietnia. Pogoda sprzyja. Wszyscy czują się dobrze. - napisał autor relacji.

Jednak już 12 kwietnia w górę wyszedł pierwszy zespół Darek Załuski, Marcin Miotk, Tamara Styś, Jacek Żebracki i Agnieszka Bielecka. Celem wyjścia było rozpoznanie drogi pod ścianę Eigeru i próba wejścia w ścianę, zaporęczowanie ściany i części trawersu. Zespołowi w ciągu 5 godzin udało się dotrzeć na wysokość około 4900 m n.p.m. i założyć w sumie 400 metrów lin poręczowych.

W galerii prezentujemy zdjęcia autorstwa Agnieszki Bieleckiej, Marcina Miotka i Piotra Tomali udostępnione na stronie Polskiego Himalaizmu Zimowego przy okazji relacji z bieżącej wyprawy na Dhaulagiri. Pierwsze pięć zdjęć zostało wykonanych już 12 kwietnia. Ostatnie dwa pochodzą jeszcze z bazy włoskiej na wysokości 3700 m n.p.m., pozostałe to już fotorelacja z bazy właściwej wyprawy. 

Autor: Oprac. red.
Źródło: polskihimalaizmzimowy.pl
Zdjęcia: Agnieszka Bielecka, Marcin Miotk i Piotr Tomala
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij