Krościeńska policja ma nowy nieoznakowany radiowóz

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.12.04 14:33 / news / czytano 5046 / opinie 2

Dzisiaj Michał Janerko Komendant Komisariatu Policji w Krościenko n/D oficjalnie odebrał kluczyki do nowego policyjnego nieoznakowanego radiowozu. Zakup możliwy był dzięki pomocy lokalnych samorządów oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Komendant Janerko dziękował za wsparcie i dofinansowanie do projektu zakupu samochodu, który możliwy był dzięki środkom finansowym przekazanym z budżetu Miasta Szczawnicy oraz Gmin Czorsztyn, Ochotnica Dolna oraz Krościenko n/D. Samorządy przekazały na Fundusz Wsparcia Policji dotacje celowe w wysokości po 5 tys. złotych, wykonując tym samym zadania w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Nowy radiowóz wart jest 45 tys. złotych.

- Dziękuję władzom gmin, przewodniczącym rad, radnym, bo w czasach trudnych dla samorządów lokalnych, gdzie gminy są mocno zadłużone, to jest to taki „wdowi grosz”. Przeznaczacie fundusze na wsparcie nie zadań własnych, gdyż nie jest to waszym zadaniem, lecz zadaniem państwa. Gratuluję komendantom, wójtom, burmistrzowi odpowiedzialności globalnej i takiej współpracy - mówił Stanisław Sorys Członek Zarządu Województwa Małopolskiego podczas dzisiejszego spotkania.

Jak zaznacza komendant Janerko: - Nowy radiowóz wykorzystywany będzie przez policjantów z referatu kryminalnego głównie do obsługi zdarzeń na terenie miasta Szczawnica oraz gmin Czorsztyn, Ochotnica Dolna i Krościenko n/D. 

W spotkaniu udział wzięli: podinsp. Zbigniew Domalik Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu, Stanisław Sorys Członek Zarządu Województwa Małopolskeigo, Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, Kazimierz Konopka Wójt Gminy Ochotnica Dolna, Stanisław Gawęda Wójt Gminy Krościenko n/D wraz ze swoim zastępcą Januszem Piwonim i Przewodniczącym Rady Gminy Wiesławem Kwiatkiem.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Kierowca2013.12.06 09:12
Auto za tyle to zajeżdżą w rok czasu.
Malec2013.12.04 18:12
Kolejne taxi
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij