W sobotę kolejny koncert w ramach Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Fot. 2013.07.26 07:45 / news / czytano 2420 / opinie 0

W najbliższą sobotę 27 lipca o godzinie 19:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n./D odbędzie się kolejny koncert w ramach IV Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Jego treścią będzie tym razem muzyka organowa oraz wokalno-organowa.


Na organach grał będzie Andrzej Chorosiński, jeden z najwybitniejszych polskich organistów, który koncertował w niemal wszystkich krajach Europy, a także Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Korei Południowej i Japonii; profesor Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, współinicjator i dyrektor artystyczny siedmiu międzynarodowych festiwali muzyki organowej na zabytkowych instrumentach oraz konsultant i autor wielu projektów w zakresie budownictwa organowego.
 
Całość dopełni muzyka wokalna w wykonaniu znakomitego duetu Opery Krakowskiej: sopranistki Agnieszki i tenora Tomasza Kuków. W programie znajdą się dzieła francuskich, niemieckich i polskich kompozytorów oraz słynne kompozycje do tekstów „Ave Maria”. Wstęp na koncert jest wolny, serdecznie wszystkich zapraszamy.
Autor: Agnieszka Radwan-Stefańska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij