Koncert kolęd i pastorałek w Szlachtowej

Fot. 2015.01.19 16:16 / news / czytano 3756 / opinie 0

„Małe niebo nad Betlejem blaskiem Twym jaśnieje” – tak w niedzielne popołudnie w Kościele Parafialnym w Szlachtowej pojaśniały nie tylko twarze, ale przede wszystkim serca widzów zgromadzonych na XI Koncercie Kolęd i Pastorałek.

Tegoroczny koncert w sposób szczególny przybliżył Cud Narodzenia. Szczególny, dlatego że tak bliski każdemu z nas. Szczególny, bo bez względu na to kim jesteśmy i z jakimi problemami się borykamy Dzieciątko Jezus zaprasza nas do siebie.

Inspiracją dla XI już Koncertu Kolęd i Pastorałek stał się scenariusz poety i kompozytora Adama Szafrańca. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szlachtowej ujęli serca widzów wyjątkowymi pastorałkami, pięknym śpiewem, grą na instrumentach oraz dziecięcą spontanicznością. Najwięcej uśmiechów wzbudzały urocze, a zarazem niesforne baranki – uczniowie najmłodszych klas. 

XI już Koncert Kolęd i Pastorałek przygotowała Pani Teresa Topolska. Jak co roku wspólna modlitwa i kolędowanie zachwyciły oryginalnością i siłą przekazu. Nie sposób było kryć wzruszenia. W przygotowaniu występu pomagały Pani Beata Wyrostek i Pani Magdalena Majerczak.

Podziękowania kierowane są również w stronę rodziców występujących dzieci, którzy włożyli swój trud i zaangażowanie w przygotowanie przepięknych kostiumów.
Autor: kth
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij