Krościeńskie rondo korkuje

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.08.19 13:30 / news / czytano 2585 / opinie 0

Dla mieszkańców Krościenka i okolic to żadna nowość. Rondo obok mostu na Dunajcu powoduje duże utrudnienia w ruchu nie tylko w weekend ale nawet w tygodniu.

W sobotę i niedzielę wjazd do Krościenka od strony Tylmanowej  zajmuje ponad 20 minut, z kolei wyjazd z uzdrowiska to test na wytrzymałość. Najgorzej jest w niedzielne popołudnie, kiedy Szczawnicę opuszcza większość turystów. 

W przyszłym roku ma ruszyć przebudowa feralnego ronda w Krościenku i budowa dodatkowego pasa do prawoskrętu, ułatwiający wyjazd ze Szczawnicy w stronę Nowego Sącza. Zlikwidowane ma być także jedno z  przejść dla pieszych znajdujące się najbliżej mostów. Planowany koszt inwestycji to około 400 tys. zł.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij