Harfa i organy - drugi koncert Pieniny Kultura Sacrum

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.07.23 22:10 / news / czytano 2359 / opinie 0

Drugi z koncertów 8 Letniego Festiwalu Pieniny Kultura Sacrum wybrzmiał w zabytkowym kościółku pw. Wszystkich Świętych - miejscu nasyconym historią i sztuką.

Niedzielny koncert zdominowały organy i harfa - instrument, który po raz pierwszy pojawił się w Krościenku n.D w ośmioletniej historii festiwalu. Muzykę kameralną wygraną na harfie zaprezentowała Irena Czubek-Davidson pedagog Akademii Muzycznej w Krakwie, solistka Filharmonii Krakowskiej, organową na ponad 150-letnich organach wykonał Marek Stefański propagator polskiej muzyki organowej, szczególnie XX wieku, którą wykonuje równolegle ze sztuką improwizacji organowej.

W programie koncertu znalazła się przede wszystkim muzyka włoska z 17 wieku w utworach kompozytora Girolamo Frescobaldiego oraz cykl wariacji niemieckiego mistrza baroku Johanna Pachelbela.

Na zakończenie koncertu słowa uznania i podziękowania na ręce wykonawców złożył Jan Dyda wójt Gminy Krościenko n.D.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij