Marta Tabasz ze szczawnickiej dwójki nauczycielem na medal

Fot. 2017.11.30 09:06 / news / czytano 1785 / opinie 0

Swoją przygodę ze szkołą rozpoczęła w 2004 roku. Od tego czasu niezmiennie pracuje na tym samym stanowisku - pedagoga szkolnego. Uczniowie i Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J.Tischnera są bardzo dumni z p. Marty.

- Ta pracy jest ona niesamowita, daje mi mnóstwo satysfakcji - zaznacza pani Marta. Najbardziej w tej pracy podoba jej się kontakt z dziećmi. 

- Te spotkania, ta praca powoduje, że one uczą się czegoś od nas, ale i my od nich. W dzieciach fascynująca jest szczerość, kreatywność, takie pogodne odkrywanie świata, fascynacja tym światem. My dorośli naprawdę mamy się czego od nich uczyć - dodaje.

Pani Marta nie ukrywa jednak, że w jej pracy zdarzają się i trudne chwile, gdy trzeba pomóc dziecku, które ma problemy z dorosłymi w rodzinie.

- To nie jest praca, że wybija 15, zamykam drzwi i idę do domu. Często jest to praca po godzinach, kosztem własnej rodziny. Jednak, gdy uda się pomóc takiemu małemu człowiekowi, to jest piękne - podkreśla.
 
Marta Tabasz, została NAUCZYCIELEM NA MEDAL powiatu nowotarskiego. W rankingu organizowanym przez Gazetę Krakowską, w którym brało udział ponad dwudziestu pedagogów, otrzymała największą ilość głosów. Serdecznie pani Marcie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą oraz w życiu osobistym.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij