Licytuj nocleg pod Trzema Koronami - X Karpacki Finał WOŚP

Fot. 2014.01.03 14:25 / news / czytano 3596 / opinie 0

28 schronisk górskich uczestniczyć będzie w X Karpackim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniach od 10 do 12 stycznia 2014.

We wszystkich schroniskach przez cały weekend, 10-12 stycznia działać będą orkiestrowe sklepiki, w sobotę wieczorem przeprowadzone zostaną licytacje, a w niedzielę wolontariusze wyruszą ze skarbonkami na szlaki, pod wyciągi narciarskie oraz do miejscowości położonych u podnóża.
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wybierzcie się zatem w drugi weekend stycznia w góry, aby przyjemne połączyć z pożytecznym: wycieczkę ze wsparciem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I zabierzcie ze sobą dużo pieniędzy, bo w orkiestrowych sklepikach będzie można uzupełnić swój ekwipunek turystyczny, płacąc mniej, niż na nizinach.
 
POD TRZEMA KORONAMI
W schronisku PTTK Trzy Korony kwestować będą studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby szczególnie wesprzeć WOŚP grającą tym razem dla godnej opieki medycznej seniorów. Ponadto w sobotę (11.01.2014, wieczorem) swoje zdjęcia pokaże tam Bogusław Nowak.

NA HALI KRUPOWEJ
W Schronisku PTTK na Hali Krupowej - jak co roku, a więc już po raz dziesiąty - pojawi się Klub Beskidzkie Wertepy. Do skarbonek - również jak zawsze - trafi też połowa dochodu z noclegów w finałowy weekend.

NA ORNAKU
W schronisku PTTK na Hali Ornak, Szkoła Górska Mountaineers - www.mountaineers.eu - poprowadzi warsztaty lawinowe. Do skarbonek trafi też cały dochód ze sprzedaży szarlotki ofiarowanej przez gospodarzy schroniska. W sobotę wieczorem wystąpią też Maciej Czernecki oraz Robert Marcinkowski. Więcej informacji...

NA CHOCHOŁOWSKIEJ
W Schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej wystąpi Grupa ADSU oraz Włodzimierz Mazoń.

NA RYCERZOWEJ
W Bacówce PTTK na Rycerzowej zdjęcia z wyprawy "Me, bikeself & Alaska" pokaże Kamila Kielar (11.01.2014, wieczorem), a cały dochód ze sprzedaży zupy pomidorowej trafi - jak zawsze - do skarbonki WOŚP. 

W PIĘCIU STAWACH
W Pięciu Stawach na orkiestrową licytację trafi m.in.:
- kalendarz Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, z autografami gwiazd polskiego himalaizmu.
- dwumetrowa panorama Orlej Perci z autografami: Kingi Baranowskiej, Adama Bieleckiego, Piotra Pustelnika, Krzysztofa Wielickiego, Moniki Witkowskiej, Martyny Wojciechowskiej, Darka Załuskiego i innych.
- mapy Orlej Perci oraz przewodniki "Podziemne Atrakcje Turystyczne w Polsce" Albina Marciniaka.

NA HALI LIPOWSKIEJ
W niedzielny poranek ze Schroniska PTTK na Hali Lipowskiej wyruszy Szósty Marsz Na Tour'ach, którego uczestnicy kwestować będą na szlaku prowadzącym przez Rysiankę na Halę Miziową.

NA PRZEGIBKU
W Schronisku PTTK na Przegibku cały dochód ze sprzedaży grochówki zasili - jak zwykle - konto WOŚP.

POD HONEM
Zagra Łukasz Nowak z przyjaciółmi.

W SKALANCE
W piątek: wieczór muzyczny - granie i śpiewanie do rana. Wieczór uświetni muzyka Marka Makarona.
W sobotę Ignacy Walenty Nendza opowie o wyprawie na Makalu, a Sławomir Lewczuk przedstawi "Opowieści Kajakarzy z Gór"
W finałowy wieczór przeprowadzone zostaną licytacje sprzętu sportowego ufundowanego przez sponsorów. Dzięki uprzejmości Walusia Nendzy zdobyć będzie można zabytkowy, nieużywany, oryginalny NRD-owski Juwel. Skalankowa kuchnia serwować będzie same pyszności, a cały dochód z ich sprzedaży zasili orkiestrową skarbonkę.

Wszystkich, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w X Karpackim Finale WOŚP, zapraszamy serdecznie do udziału w internetowych licytacjach noclegów, przekazanych przez gospodarzy schroniskAndrzejówkana Cyrliw Dolinie Pięciu Stawów Polskichna Hali Krupowejpod Honemna Kudłaczachna Luboniu WielkimMurowaniecna RycerzowejSkalankana Starych Wierchachpod Trzema Koronamina Turbaczuna Wielkiej Raczy

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij