Lider zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymany w Szczawnicy

Fot. Arch. CBSP 2016.12.23 11:09 / news / czytano 3005 / opinie 9

Funkcjonariusze zatrzymali do tej pory 8 osób - członków grupy przestępczej działających w całym kraju metodą na "policjanta", wśród których jest m.in. mężczyzna odpowiadający za pobicie marynarzy na plaży w Gdyni, jak również lider zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymany w Szczawnicy.

8 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się wymuszeniami, oszustwami i innymi przestępstwami zatrzymali policjanci katowickiego CBŚP. W ręce funkcjonariuszy wpadł też lider grupy. Policjanci zabezpieczyli broń, tasery, kamizelki policyjne i odznaki, które służyły mężczyznom do popełniania przestępstw. Już wiadomo, że na koncie tej grupy jest co najmniej kilkanaście wymuszeń rozbójniczych w całym kraju. W Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wszyscy są tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
 
Funkcjonariusze katowickiego CBŚP od ponad dwóch lat rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą działającą w całym kraju. Policjanci ustalili, że jej członkowie od 2010 roku popełnili kilkanaście przestępstw w całym kraju. Grupa działała metodą na tzw. „policjanta”. Jak ustalili funkcjonariusze, jej członkowie  dysponowali umundurowaniem policyjnym, odznakami kamizelkami z napisem „Policja” bronią palną, taserami itp.

Policjanci ustalili, że członkowie grupy, która miała ściśle określoną strukturę  typowali osoby majętne lub osoby które w przeszłości miały konflikt z prawem.  Następnie na podstawie sfałszowanych postanowień o przeszukania  miejsca zamieszkania wkraczali do mieszkań, domów lub innych obiektów i podając się za funkcjonariuszy Policji, Służby Celnej „przeszukiwali” pod pretekstem ujawnienia środków odurzających. Fałszywi funkcjonariusze zabezpieczali  przede wszystkim gotówkę od kilku tysięcy do kilkuset tysięcy złotych.

Członkowie grupy podczas swoich działań charakteryzowali się dużą brutalnością. Jeśli ofiara zorientowała się, że ma do czynienia z fałszywym funkcjonariuszem, przestępcy potrafili skrępować ją kajdankami, bić i grozić bronią zmuszając do wydania pieniędzy.

Policjanci CBŚP z Katowic wraz z prokuraturami Śląskiego Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw  Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ustalili, że grupa przestępcza dopuściła się przestępstw w Łodzi, Krakowie, Tarnowie, Katowicach, Chorzowie i Kołobrzegu. Oprócz wymuszeń na swoim koncie ma również wprowadzanie do obrotu środków odurzających i papierosów bez polskich znaków akcyzy pochodzących z napadów metodą na policjanta.

W tej sprawie, funkcjonariusze zatrzymali do tej pory 8 osób, wśród których jest m.in. mężczyzna odpowiadający za pobicie marynarzy na plaży w Gdyni, jak również lider zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymany w Szczawnicy. Rozpracowując tę sprawę policjanci katowickiego CBŚP trafili na informację, że dwóch funkcjonariuszy katowickiego Zarządu współpracuje z przestępcami. Prowadzący poinformowali Biuro Spraw Wewnętrznych KGP i ścisła współpraca doprowadziła do zatrzymania i tymczasowego aresztowania nieuczciwych policjantów.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwają działania zmierzające do wykrycia kolejnych przestępstw popełnionych przez grupę na terenie kraju.
Autor: Oprac. red.
Źródło: CBSP. POLICJA.PL
Zdjęcia: Arch. CBSP
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Do Fek2016.12.27 18:12
Zamule, słoma z butów wystaje...,
Fek2016.12.27 12:12
Zresztą z takimi ludźmi którzy najpierw wykorzystują a potem z premedytacją oczerniaja się nie dyskutuje
Fek2016.12.27 12:12
Widać prawda w oczy zamula oj zamula
Do analfabety2016.12.26 21:12
Nie inporter tylko importer i piszę się miałbyś, prostaku. A chleba mi ten pseudo biznesmen nie sponsoruje, a i zakalca z dyskontu też nie jadam.
Fek2016.12.25 23:12
Ty dupku jakby nie inporter nie miał byś na chleb
Miłek2016.12.23 21:12
Niedobrze dzieje się w Policji w województwie śląskim. W zeszłym roku zatrzymano skorumpowanego komendanta komisariatu w Sławkowie którego promował aktualny komendant miejski Sosnowca: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/06/09/dominik-laczyk-policja-opinie/ Byli też łapówkarze z będzińskiej drogówki skorumpowani z prostytutkami i inne sprawy.
ucho2016.12.23 21:12
a tego od bentleya
dominika2016.12.23 19:12
co znaczy lider grupy przestepcZej? SZczawnica ma byc dumna ....takie info
Stolex2016.12.23 17:12
A kiedy CBŚP wreszcie zajmie importerem odzieży z Turcji?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij