Trzeci Rajd im. bł. ks. J. Stanka

Fot. Arch. szkoły 2016.09.11 10:10 / news / czytano 2364 / opinie 0

„... Nie lękajcie się, bo jednak wasze będzie zwycięstwo ..." bł. ks. Józef StanekWędrówką przez Magurę Spiską i Pieniny Spiskie uczniowie ZPO w Łapszach Niżnych uczcili rocznicę śmierci bł. ks. J. Stanka - patrona szkoły podstawowej, która przypada 23 września oraz pamiątkę 100 rocznicy jego urodzin. We wrześniowy, piękny dzień Ojcowie Pallotyni goszczący w Łapszach Niżnych, śpiewem i wspólną modlitwą rozpoczęli rajd gimnazjalistów, którzy wyruszyli od kapliczki Matki Bożej Częstochowskiej na Przełęczy nad Łapszanką szlakiem niebieskim na Rzepiska Grocholów Potok - Pawliki, a dalej zeszli czerwonym szlakiem do Łapsz Wyżnych. Uczniowie szkoły podstawowej kl III-VI wędrowali przez Wichrówkę w Dursztynie, dalej szlakiem na Grandeus i do Łapsz Wyżnych. Najmłodsi dojechali do Łapsz Wyżnych i krótkim spacerkiem dotarli na miejsce spotkania wszystkich grup, czyli na teren przy amfiteatrze w Łapszach Wyżnych. Tam czekały na wszystkich odpoczynek, herbata i małe ognisko z kiełbaskami. Wędrówce uczniów towarzyszyły widoki Tatr Bielskich, Zachodnich i Wysokich oraz nasze Pieniny Spiskie, a wszystkich ogrzewało wrześniowe słońce. Szlaki choć tak blisko domu - zaskakiwały niezwykłością - po raz kolejny zobaczyliśmy jak w pięknym miejscu mieszkamy. Nie zabrakło czasu na modlitwę, wspomnienie patrona naszego rajdu i wspólne świętowanie, rozmawianie i zabawę. To był kolejny III rajd im. bł. ks. J. Stanka organizowany przez naszą szkołę - tegoroczny mogliśmy świętować w samo święto Matki Bożej Siewnej.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego dnia, szczególnie Dyrekcji naszej Szkoły i p. Elżbiecie Łukuś oraz naszemu katechecie ks. Łukaszowi Wilusz. Dziękujemy p. Antoniemu Sołtys - sołtysowi Łapsz Wyżnych za możliwość skorzystania z terenu przy amfiteatrze. Podziękować też trzeba wszystkim uczestnikom rajdu za wytrwałość i obecność, a Panu Bogu za cudowną pogodę. Na pewno bł. ks. Józef Stanek patrząc na swój ukochany Spisz, którym tak niedługo dane mu było się cieszyć tu na ziemi, radował się widząc tylu młodych i wspaniałych ludzi (ponad 350 osób!) biorących udział w rajdzie jego imienia. Można podsumować nasz szkolny rajd słowami często śpiewanymi w łapszańskim kościele:  BŁOGOSŁAWIONY JÓZEFIE NASZ ! - MÓDL SIĘ ZA NAMI!

 

Źródło: ZPO Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij