Wyniki podhalańskiej A-klasy i B-klasy grupy drugiej

Fot. 2014.10.06 19:40 / news / czytano 2530 / opinie 0

Derby Lubania z Gorcem zakończyło się wysoką wygraną piłkarzy z Tylmanowej, Łapsze zdobyły trzy punkty.

- Jestem dumy z zespołu, że z wielką konsekwencją potrafił zrealizować założenia taktyczne – powiedział szkoleniowiec Wierchów Ryszard Darlewski. Jego drużyna ograła lidera w meczu na szczycie.

Na czym polegała ta taktyka? – Spokojnie podszedłem do meczu – mówi Ryszard Darlewski. – Ustawiłem zespół dobrze taktycznie piątką zawodników w pomocy, bo wiedzieliśmy, że tam jest siła Ludźmierza. Pozwoliliśmy grać przeciwnikowi, który częściej był w posiadaniu futbolówki, ale nic z tego nie wynikało. Powiedziałbym, że zagraliśmy koncertowo taktycznie i jestem dumny z zespołu. Gdyby tak grał zawsze (tutaj westchnienie). Nie ukrywam, że w sukcesie pomogli nam starsi zawodnicy Zachara i Pędzimąż. Ich doświadczenie się przydało, ale też młodzi wznieśli się na wyżyny. Ci co weszli z ławki także dużo wnieśli. Nie ma co się podniecać, gramy dalej.

Drugi pod względem ważności mecz miał być rozegrany w Rabie Wyżnej, ale nie doszedł do skutku. Lipniczanie nie mieli kart zdrowia. Sędziowie czekali, czekali, aż wreszcie odgwizdali walkower.

Do składu Bystrego wrócił Salamon i najbardziej uprzykrzał życie klikuszowianom. Zdobył gola i gospodarze długo bili głową w mur. Remis uratowali w 90 minucie.

Nowotarżanie w roli gospodarza wystąpili w Ostrowsku. Boisko w mieście nie nadaje się do gry. Obiekt wyraźnie nie posłużył NKP, bo został rozbity przez Granit. Inna rzecz, że goście mieli sprzymierzeńców w drużynie przeciwnej. Obrońcy i bramkarz rozdawali prezenty.

W dolnych rejonach tabeli Łapsze zdobyło bardzo ważne trzy punkty. Zawrat nie potrafi w tym sezonie zdobywać punktów, dlatego też okupuje miejsce spadkowe.

Jordan po bolesnej porażce przed tygodniem szybko się otrząsnął. Pewnie ograł piłkarzy z Zaskala, a tylmanowianie nabierają rozpędu. W Ochotnicy na luzie pokonali tamtejszy Gorc. Już po 20 minut było posprzątane.

Wyniki A-klasy
Wierchy Rabka – Wiatr Ludźmierz 4:0 (2:0)
Gorc Ochotnica – Lubań Tylmanowa 0:4 (0:3)
Jordan Jordanów – Skalni Zaskale 4:0 (1:0)
Orkan Raba Wyżna – Babia Góra Lipnica Wielka 3:0 walkower
KS Łapsze Niżne – Zawrat Bukowina Tatrzańska 4:1 (1:0)
Lepietnica Klikuszowa – Bystry Nowe Bystre 2:2 (0:1)
NKP Podhale II Nowy Trag – Granit Czarna Góra 0:7 (0:5)
 
Wyniki B-klasy gr. II
Dunajec Ostrowsko - Spisz Krempachy 3:3 (2:2)
Przełęcz Łopuszna - Biali Biały Dunajec 7:3 (3:1)
Hetman Leśnica/Groń - Łęgi Nowa Biała 2:3 (2:1)
Podgórki Krauszów - Sokolica Krościenko 1:1 (0:1)
Gronik Gronków - Trzy Korony Sromowce Niżne 3:3 (0:0)
Murań Jurgów - Zapora Kluszkowce 0:2 (0:1)
Źródło: sportowepodhale.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij