LO z Krościenka w czołówce Solidarnych Szkół

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP 2019.12.15 20:26 / news / czytano 1993 / opinie 0

10 grudnia 2019 roku w Pałacu Wilanowskim w Warszawie miała miejsce VIII Gala Fundacji św. Mikołaja, na której nagrodzono zwycięskie szkoły w konkursie „Solidarna Szkoła 2019”. Krościeńskie Liceum po raz kolejny znalazło się w czołówce 12 najbardziej zaangażowanych społecznie szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja. 

Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że zajęliśmy II miejsce w kategorii szkół średnich z miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców. Tegoroczna Gala miała szczególny charakter. Zaproszeni na uroczystość członkowie szkolnych delegacji mieli zaszczyt uczestniczyć w kameralnym uroczystym spotkaniu z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser - Dudą. Małżonka Prezydenta RP od kilku lat sprawuje Honorowy Patronat nad programem Stypendia św. Mikołaja. Jest to program stypendialny przeznaczony dla zdolnych i społecznie zaangażowanych uczniów na rozwój ich talentów oraz zainteresowań. Środki na stypendium pochodzą częściowo z Fundacji a częściowo z własnych działań szkół. Sami stypendyści oraz wolontariusze organizują różne akcje mające na celu pozyskanie środków. Korzystamy również ze wsparcia firm i osób prywatnych. Wiele znanych osób ze świata kultury wspiera Program. W naszej szkole gościliśmy przed dwoma laty ambasadorkę Programu, Panią Edytę Jungowską. 

W skład tegorocznej delegacji na Galę weszli obecni stypendyści: Dominika Salamon, Alina Węglarz, Julia Zborowska i Karolina Mikłusiak wraz z Koordynatorką Programu w szkole, Panią Elżbietą Wójcik.
 
W roku szkolnym 2019/20 Komisja Stypendialna przyznała 12 stypendiów na łączną sumę 27 000 złotych. Od początku trwania programu, tj. od 2011 roku nasza szkoła, wspólnie z Fundacją św. Mikołaja, zebrała kwotę 125 597,86 zł i udzieliła 92 stypendia. 

W programie może uczestniczyć każda szkoła podstawowa oraz średnia. Wystarczy wejść na stronę www.stypendia.mikolaj.org.pl i zgłosić się do programu. Pracownicy Fundacji św. Mikołaja, to cudownie zaangażowani, pomocni ludzie, którzy wspierają wszystkie szkoły oraz koordynatorów w realizacji zadań. Warto też skorzystać z organizowanych przez Fundację szkoleń. 

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć fundusz stypendialny w naszym liceum, zapraszamy do wpłacenia dowolnej kwoty na nasze subkonto: 14 1090 0004 9149 0000 0000 0029. Odbiorcą jest Fundacja Świętego Mikołaja, ul. Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno, natomiast w komentarzu prosimy o dopisek: na stypendia w LO im. S. Żeromskiego w Krościenku n.D.

Wszystkim dotychczasowym darczyńcom oraz współpracownikom i wolontariuszom serdeczne słowa podziękowania. Wszyscy jesteście współautorami naszego sukcesu. Dziękujemy!!!
Autor: Oprac. red.
Źródło: LO im. S. Żeromskiego w Krościenku
Zdjęcia: Grzegorz Jakubowski/KPRP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij